Aleksandar Mitrović
printscreen

printscreen

Aleksandar Mitrović, Foto: printscreen

U prvom meču 34. kola Čempionšipa, Derbi Kaunti i Fulam podelili su bodove nakon remija 1:1.

Prvo poluvreme bilo je jako teško za oba tima, bez pravih prilika a posle deset minuta igre u nastavku Derbi je došao u prednost sa bele tačke nakon što je lopta u ruku pogodila defanzivca Fulama Tima Rima.

Vejn Runi je izveo majstoriju sa bele tačke i treći gol od dolaska u Derbi postigao panenkom i tako obeležio 500. utakmicu u engleskom ligaškom fudbalu.

Fulam, koji je loše igrao, uspeo je da izjednači u 71. minutu. Sa desne strane loptu je ubacio Kamara, a Aleksandar Mitrović dao je 22. ligaški gol ove sezone pa ostaje na prvom mestu liste strelaca u Čempionšipu.

Pravi junak utakmice bio je golman Fulama Marek Rodak koji je odbranio četiri zicera Derbiju i tako pomogao svom timu.