Bajern - Herta, Bundesliga
EPA - EFE, Daniel Kopatsch

Bajern - Herta, Bundesliga, Foto: EPA - EFE, Daniel Kopatsch

Fudbaleri Bajerna nastavili su da vrše pritisak na lidera Bundeslige Borusiju Dortmund. Bavarci su se u 23. kolu minimalnom pobedom nad Hertom izjednačili sa "Milionerima", koji igraju u nedelju.

Havi Martines je sredinom drugog poluvremena doneo važna tri boda Bajernu u borbi za titulu.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je odigrao ceo meč za goste iz Berlina, osam minuta pre kraja je zapretio Bavarcima, ali je njegov šut izblokiran.

Iz trke za titulu ispala je druga Borusija iz Menhengladbaha, ubedljivom porazom od Volfsburga 3:0 na svom terenu.

Pogocima Gerharta u prvom, te dvostrukog strelca Mehmedija u drugom, "Vukovi" su naneli drugi poraz u poslednj tri kola Koltovima, koji sada zaostaju devet bodova za imenjakom iz Dortmunda, uz meč više.

Stresan finiš sezona čeka ekipu Šalkea. Tim našeg Matije Nastasića ubedljivo je poražen u Majncu 3:0 pa je petim kolom u nizu bez pobede ostao na svega pet bodova od zone ispadanja.

U međuvremenu, Frajburg je deklasirao davljenika Augzburg 5:1 i udaljio se od opasne zone.

U poslednjem meču dana Fortuna je preokrenula protiv Nirnberga na 2:1 sa igračem više. Gosti su već u četvrtom minutu ostali bez Pereire, ali Leven donosi vođstvo u 41.

Pola sata pre kraja Everton autogolom vraća domaćina u egal, da bi u 83. Ajhan doneo veliku pobedu timu iz Diseldorfa u borbi za opstanak.