Bolonja
EPA/GiorgioBenvenuti
Bolonja

Bolonja, Foto: EPA/GiorgioBenvenuti

Najavljivala se efikasna utakmica jer se ipak radilo o dve izuzetno efikasne ekipe, ali malo ko je mogao da očekuje da će pasti čak sedam pogodaka i da će domaća Bolonja ostati poražena, iako je 25 minuta pre kraja vodila 3:1.

Vodeći gol na meču postigao je domaći fudbal Soriano, ali je Berardi izjednačio u 18. minuti. Novi gol već u 30. minutu, kada Svanberg asistenciju Soriana pretvara u novo vođstvo domaćina.

Orsolini koristi neshvatljivu grešku jednog gostujućeg igrača i u 60. minutu pogađa za 3:1 i to je zapravo bilo sve od Bolonje, a onda je na scenu stupio gostujući sastav.

Prvo Đuričić pogađa za 3:2 u 64. minutu, šest minuta kasnije Kaputo donosi izjednačenje, a autogolom Tomijasua gosti dolaze do neverovatnog preokreta u 77. minuti, pa na kraju ostvaruju veliku pobedu.