Takuma Asano
FK Partizan

FK Partizan

Takuma Asano, Foto: FK Partizan

Nije bilo baš lako, ali Partizan je preskočio još jednu prepreku na putu do trofeja u Kupu Srbije. Ponovo su navijači crno-belih vraćali film u glavi na prethodni okršaj sa ekipom Metalca kada su takođe vodili gotovo čitav meč, a onda ostali bez pobede i to sa igračem više.

Međutim, to sada nije bio slučaj pa su crno-beli mogli da se opravdano raduju. Bio je Partizan bolji rival, stvarao prilike, dok su se domaći orijentisali na odbranu. Najbolju šansu za tim iz Gornjeg Milanovca imao je Katanić na 20 minuta do kraja utakmice.

Jedini gol i to jako lep postigao je Takuma Asano u 44. minutu, taman pred odlazak na odmor. Zaslužio je pogodak i Miloš Jojić koji je pretio u nekoliko navrata, ali je Puletić bio na visini zadatka.

Partizan sada čekaju obaveze u Superligi Srbije, a već ovog vikenda imaju teško gostovanje u Senti protiv ekipe TSC-a.

METALAC - PARTIZAN 0:1 (0:1)

Asano u 44. minutu za Partizan

Stadion: Metalca (Gornji Milanovac) Sudija: Milan Mitić

METALAC: Puletić – Vranjanin, Vasiljević, Vlalukin, Rogač – Sukacev (od 30. Maksimović), Antonijević, Jokić, Mbongu, Zoćević – Katanić.

PARTIZAN: N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Asano (od 90. Štulić), Natho (od 76. Suma), Jojić – Holender.

90. minut - Štulić u igri umesto Asana, a tri minuta nadoknade će se igrati.

80. minut - Odlična šansa za Metalac, ali je šut Milisavljevića sa 10-ak metara izblokiran.

76. minut - Suma na terenu umesto Natha.

67. minut - Asano je bio blizu drugog pogotka. Lopta prolazi tik pored stative.

61. minut - Pada u kaznenom Metalca Filip Holender, ali sudija Mitić samo odmahuje rukom.

58. minut - Katanić sada preti, ali nije to bilo baš toliko opasno po gol Stevanovića.

52. minut - Šansa sada za Natha, ali njegov udarac ide daleko preko gola.

48. minut - Još jednom preti Jojić, dobar udarac veziste Partizana, ali Puletić još jednom odličan na golu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom poluvremenu!

44. minut - GOOOOOL! Vodi Partizan! Asano se upisuje u listu strelaca! Primio je pas od Saše Zdjelara i šutirao sa nekih 18 metara u dalji ugao!

31. minut - Preti sada i Jojić! Šutirao je vezista crno-belih, a lopta ide preko gola.

30. minut - Velika prilika za Holendera, najbolja ne meču za sada. Brani Puletić udarac mađarskog reprezentativca. Sada i taktička promena Lazetića, umesto Sukaceva u igri je Maksimović.

25. minut - Opao je ritam meča. Crno-beli imaju veći posed i pokušavaju da probiju bedem pred golom domaćih. Za sada bez uspeha.

10. minut - Prva šansa na meču za Partizan, Natho preti iz slobodnog udarca, ali hvata to Puletić.

16.00 - Utakmica je upravo počela!

15.45 - Evo i kojih 11 će na teren izvesti Lazetić:

Puletić – Vranjanin, Vasiljević, Vlalukin, Rogač – Sukacev, Antonijević, Jokić, Mbongu, Zoćević – Katanić.

15.42 - Trener Partizana Aleksandar Stanojević opredelio se za gotovo identičan sastav kao protiv Proletera, Nemanja Stevanović je na golu, a tu je i Aleksandar Miljković.

N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Asano, Natho, Jojić – Holender.

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Kupa Srbije između ekipa Metalca i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Gornjeg Milanovca.