Barselona - Atletik Bilbao
EPA
Barselona - Atletik Bilbao, Foto: EPA

Fudbaleri Barselone uspeli su da osvoje bod protiv Atletik Bilbaa na Kamp Nou u utakmici sedmog kola LaLige.

Barsa je na svom terenu odigrala 1:1.

Oskar De Markos se fantastično ubacio iza leđa odbrane Barselone i iskoristio izvrstan centaršut Susaete da bi praktično "u letu" udario loptu i poslao je u mrežu.

Domaćin nije uspevao da izjednači sve do samog finiša meča, odnosno 84. minuta.

Mesi je prošao po desnoj strani, šutirao iskosa, golman Unaj Simon je odbio loptu nazad Mesiju, a Argentinac je iz drugog pokušaja spustio na peterac El Hadadiju koji je samo postavio nogu i poravnao rezultat na 1:1.

Barselona je tokom meča očekivano više napadala, imala je čak 20 šuteva ka golu Atletika, ali su gosti primili samo jedan gol, a Barselona je ta koja je na kraju izvukla bod.

Blaugrana je sada prva na tabeli LaLige sa 14 bodova, bod više od Real Madrida koji kasnije u toku dana igra gradski derbi sa Atletikom.

Ranije u toku dana Valensija je pobedila Sosijedad sa 1:0 golom Gameira posle dodavanja Čeriševa u 36. minutu.

U derbiju dana između Reala i Atletika nije bilo golova. Derbi Madrida nije doneo golove, tvrdo je bilo na "Bernabeu".

Već u četvrtom minutu su gosti pripretili, Saul je zategao iz velike udaljenosti, ali je Kurtoa uspeo da ukroti njegov udarac.

U 18. minutu, velika šansa za "Jorgandžije", Grizman izbija sam pred Kurtou, ali najbolji golman sveta u izboru FIFA uspeva da ga spreči da postigne pogodak, sjajno je Belgijanac istrčao i sačuvao mrežu.

Samo tri minuta kasnije, velika šansa na drugoj strani, Bejl je pripretio iz izgledne pozicije nakon centaršuta iz slobodnjaka, ali je njegov udarac otišao tik pored gola Jana Oblaka.

Saul je ponovo tukao u 24. minutu, ali ovoga puta je lopta otišla pored gola, četiri minuta kasnije preti Karvahal na drugoj strani, ali Oblak dobro interveniše.

U 37. minutu šansa za Dijega Koštu, pucao je iz dobre pozicije, ali je Kurtoa uspeo da ukroti njegov udarac.

Karvahal je ponnovo pripretio dva minuta kasnije, da bi u 41. minutu Oblak zaustavio pokušaj Gereta Bejla.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon pet minuta igre u nastavku ponovo Oblak bio na velikom ispitu, Asensio je tukao nakon dobrog prodora, ali je Slovenac još jednom intervenisao.

Treba pomenuti da je drugi deo igre Real počeo sa Sebaljosom umesto Bejla, Velšanin se ponovo povredio.

U 66. minutu novi duel Asensija i Oblaka, Španac je šutirao iz izgledne pozicije, ali je Slovenac ponovo bio na visini zadatka, ništa od promene rezultata.

Desetak minuta kasnije, Karvahal još jednom preti, ali je Oblak bio dobro postavljen, te je sačuvao mrežu.

Uveo je Simeone i Kalinića u finišu, želeo je da pojuri pobedu, ali njegovi puleni nisu uspeli da priprete Tibu Kurtoi.

U 88. minutu beležimo i debi supertalentovanog Vinisijusa Žuniora u dresu madridskog Reala i to baš u gradskom derbiju, ali nije imao previše vremena Brazlac da pokaže šta ume.

Na kraju remi bez golova, po ukusu Atletika, koji šestu godinu zaredom nije poražen na ovom stadionu, a podeli bodova se raduje i Barselona, koja uprkos remiju sa Bilbaom ostaje na čelu tabele.