Barsel- Levante, Leo Mesi
Tanjug/AP, Manu Fernandez

Barsel- Levante, Leo Mesi, Foto: Tanjug/AP, Manu Fernandez

Fudbaleri Barselone odbranili su titulu u LaLigi i po 26. put u svojoj istoriji postali prvaci Španije. Barselona je do odlučujućih bodova došla u 35. kolu šampionata, pobedom nad Levanteom od 1:0 na domaćem terenu. Strelac jedinog gola bio je najbolji igrač u istoriji fudbala Lionel Mesi, u 62. minutu.

OGROMAN KIKS BORUSIJE! Šalke ućutkao Dortrmund, Bajern blizu titule! Ajntrahtov remi bez golova (VIDEO)

SIINIŠA SPASILAC! Preokret na "Renato Dalari"! Bolonja srušila Empoli za opstanak u Seriji A! (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Valjadolid sa 1:0 u 35. kolu španske LaLige i ostali u trci za šampionsku titulu.

Utakmica je bila manje više ujednačena, iako je Atletiko ipak bio nešto konkretniji protivnik, pogotovo u prvih 45 minuta, imali su i jednu jako lepu priliku za postizanje pogotka, ali mreže su ipak mirovale.

Ni u drugom poluvremenu stanje stvari nije bilo mnogo drugačije, a do prednosti su došli u 66. minutu kada je autogol postigao Hoakin Fernandes. Valjadolid je imao svoje šanse u nastavku, čak 11 puta su u drugom poluvremenu šutirali na gol protivnika, ali nisu uspeli da postignu pogodak pa su morali da se pomire sa novim porazom.

Atletiko je posle trijumfa nad Valjadolidom još neko vreme ostao u trci za šampionsku titulu, Barselona od 20 časova i 45 minuta igra svoj meč sa Levanteom i ukoliko pobedi postaće novi-stari šampion Španije. Što se tiče Valjadolida, oni su u borbi za opstanak u Primeri i sa bodom i utakmicom više od Đirone koja je "prva ispod crte".