Trener Videotona Marko Nikolić
Marko Metlaš

Trener Videotona Marko Nikolić, Foto: Marko Metlaš

Nepune dve godine prošlo je od momenta kada je Marko Nikolić prihvatio ponudu iz Mađarske i seo na klupu Mol Vidija, a klub je pod njegovim vođstvom već stigao do oba trofeja u domaćim okvirima.

Prošle sezone Vidi je osvojio šampionat i zaigrao grupnu fazu Lige Evrope, a u minuloj je stigao do trofeja u mađarskom kupu.

Njegov tim je juče savladao u velikom finalu Honved, rezultatom 2:1 (0:1) nakon velikog preokreta.

Kragujevčanin Filip Holender doveo je Honved u vođstvo u 14. minutu golom iz penala. Klub koji je 14. puta osvajao mađarsko prvenstvo zadržao je prednost sve do 80. minuta, a onda je na scenu stupio Marko Šćepović.

Bivši fudbaler Partizana poravnao je rezultat na 1:1, a ogromnu radost Mol Vidiju doneo je Anel Hadžić pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena!

Na taj način Vidi je drugu sezonu zaredom stigao do trofeja u domaćim okvirima, a juče osvojen trofej u mađarskom kupu drugi je u klupskoj istoriji tima iz Sekešfehervara.

Što se tiče Marka Nikolića, srpski trener je u prethodne tri sezone u svoj CV upisao četiri trofeja, dva sa Partizanom i još dva sa Mol Vidijem.