Twitter printscreen
Marko Marin

Alo Marko Metlas

Marko Marin, Foto: Alo Marko Metlas

Marko Marin je odmah počeo da opravdava novac koji je u njega uložio Al Ahli. U prvoj utakmici asistencija, u drugoj gol za klub iz Džede, i to za preokret i prolazak u polufinale saudijskog Kings kupa. Marin je postigao drugi gol u pobedi Al Ahlija protiv Al Vede (2:1) u četvrtfinalu, pa će njegova nova ekipa u polufinalu za dva dana odmeriti snage sa Al Nasrom.

Marin je u 67. minutu odlično ispratio napad svog tima, pa je posle odbrane protivničkog golmana naleteo na dru stativu i razgalio brojnu publiku svog tima, ali i komentatora utakmice.

Al Vada je vodila golom Al Zoarija od osmog minuta, dok je Al Ahli izjednačio golom Al Some u 26. minutu iz penala. Na konačan rezultat i očekivano slavlje Al Ahlija čekalo se još sat vremena, kada je bivši kapiten Crvene zvezde razrešio svaku dilemu po pitanju pobednika.

Zanimljivo, Marin je na terren kročio minut ranije kada je zamenio Elvisa Sarića, a onda je u potpunosti iskoristio svežinu u ključnoj akciji svog tima na meču.