Čelsi - Mančester junajted
EPA/Facundo Arrizabalaga

EPA/Will Oliver

Čelsi - Mančester junajted, Foto: EPA/Will Oliver

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u gostima ekipu Čelsija 2:0 u poslednjem meču 26. kola Premijer lige.

Veliki hendikep zadesio je Čelsi u 11. minutu, kada se na povredu požalio, a zatim i iz igre izašao Ngolo Kante, kojeg je zamenio Mejson Maunt. "Crveni đavoli" su prvi ozbiljniji prelazak na protivničku polovinu imali u 15. minutu, ali konkretne prilike su izostale.

Najveću šansu za domaću ekipu u prvom delu propustio je Batšuaji, a Junajted je poveo na samom kraju prvog poluvremena kada je iz ne baš lake situacije Entoni Marsijal nadskočio Andreasa Kristensena isavladao Vilija Kabaljera.

U drugom poluvremenu Zuma je pogodio mrežu De Hee u 55. minutu, ali je gol poništen zbog faula koji je napravio Aspilikueta nad Vilijamsom na prvoj stativi.

Konačan rezultat utakmice postavio je Hari Megvajer u 66. minutu kada je glavoom zakucao loptu u mrežu Kabaljera.

Sumnjiva situacija dogodila se i u 77. minutu kada je Olivije Žiru navodno bio nekoliko centimetara u ofsajdu tako da je VAR ponovo poništio gol domaćem timu.

Čelsi nije imao snage da se vrati, pa je Junajted odneo tri važna boda u Mančester.