Kilijan Mbape, Sent Etjen, FK Sent Etjen
EPA Christophe Petit Tesson

Kilijan Mbape, Sent Etjen, FK Sent Etjen, Foto: EPA Christophe Petit Tesson

Malo je reći drama - PSŽ je pobedio Sent Etjen 3:2 golom rezerviste Maura Ikardija u šestom minutu nadoknade! Samo dva minuta ranije gosti, koji su vodili 1:0, su izjednačili na 2:2. Lil je u petak uveče odigrao nerešeno protiv Monpeljea i PSŽ je to iskoristio i približio se na bod zaostatka lideru u šampionskoj trci.

Sve do 78. minuta nije bilo golova, a onda je krenuo "vatromet". Buanga je šokirao domaćina, ali je Mbape nepun minut kasnije poravnao na 1:1. Upravo je Mbape bio zaslužan za preokret, pošto je izborio penal, a zatim ga i hladnokrvano realizovao.

Ispostavilo se da je to bio uvod u novu dramu. U drugom minutu nadoknade Hamuma je šokirao Parižane za 2:2, ali se domaći nisu predali. Fantastični Di Marija je u šestom minutu nadoknade pronašao na petercu Ikardija koji je postigao gol za veliko slavlje domaćih.