Vest Hem - Liverpul
AP Frank Augstein

Vest Hem - Liverpul, Foto: AP Frank Augstein

Fudbaleri Liverpula su bez većih problema pobedili Vest Hem u Londonu rezultatom 2:0 i uvećali prednost nad Mančester Sitijem. Jirgen Klop i njegov Liverpul imaju fantastičnu sezonu i deluje kao da je napokon došlo njihovo vreme i da je šampionski pehar veoma blizu.

Nova Liverpulova "žrtva" bila je ekipa Vest Hema, koja ih je dočekala u zaostaloj utakmici 24. kola Premijer lige.

Redsi su do prvog gola stigli sa bele tačke kada je Mohamed Salah bio precizan u 35. minutu i već se disalo dosta lakše.

U nastavku susreta je Vest Hem mogao do izjednačenja, imao nekoliko kvalitetnih prilika, ali je sve to palo u vodu kada je Aleks Okslejd Čemberlejn u 52. minutu duplirao prednost Liverpula.

To je bio i krajnji rezultat pa je Liverpul bez problema stigao do 23. pobede u sezoni i prednosti od 19 poena u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti.