Trent Aleksander Arnold (Liverpul)
EPA-EFE/Clive Brunskill

Trent Aleksander Arnold (Liverpul), Foto: EPA-EFE/Clive Brunskill

Liverpul se mučio, ali je u nadoknadi pobedio Aston Vilu 2:1 i vratio se u bitku za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona.

Oli Votkins je u 43. minutu gostima doneo prednost udarcem sa ivice kaznenog, ponovo je loše reagovao golman Alison.

U drugom minutu nadoknade prvog dela pogodio je Firmino, ali je posle višeminutnog gledanja VAR-a odlučeno da se radi o milimetarskom ofsajdu.

Ipak, kod gola Salaha u 57. minutu spora nije bilo - 1:1. Sjajno je odbranio Martinez, ali je natrčao Mo i glavom loptu prosledio u mrežu.

Bilo je još sjajnih šansi na obe strane, ali ne i gola do nadoknade.

Tada je šut Alkantare sa osam metara sjajno odbranio Martinez, ali je u nastavku akcije sa ivice kaznenog neumoljiv bio Trent Aleksander Arnold, pogodio je suprotan ugao - 2:1.

Liverpul je ovom pobedom prekinuo niz od šest uzastopnih poraza na domaćem terenu.