Liverpul
EPA/PeterPowell
Liverpul

Liverpul, Foto: EPA/PeterPowell

Liverpul je imao veći posed lopte. U prvom poluvremenu stvorili su nekoliko prilika. Izdvajaju se pokušaji Šaćirija i Tijaga, ali Poup je odlično branio.

U 43. minutu najbolja šansa za domaće. Nakon greške Mea, Origi je imao jedan na jedan sa golmanom Barnlija, ali pogađa prečku.

U nastavku, Liverpul prvi preti, ali pokušaj Trenta zaustavlja odlični Poup. Zapretio je i Barnli u 70. minutu preko Barnsa, Alison sjajno interveniše.

U 83. minutu šok na Enfildu. Alison je srušio Barnsa i dosuđen je penal za goste. Siguran realizator je bio upravo Barns za 0:1 i ispostaviće se veliki trijumf Barnlija.

Osim što je ovo peta utakmica u nizu bez trijumfa i četvrta bez postignutog gola, Liverpul je nakon skoro četiri godine doživeo ligaški poraz na Enfildu.