Liga šampiona
EPA

EPA

Liga šampiona, Foto: EPA

Ubedljivo najinteresantnija grupa u kojoj su još uvek sve četiri ekipe aktivne u borbi za osminu finala donela je dva jako interesantna meča. Junajted se na svom terenu revanširao Bašahšehiru za poraz u Turskoj pa je sa 4:1 došao na meču tabele. Bruno Fernandeš brzo je upisao dva gola, prvo u 7. pa onda i u 19. minutu da bi Markus Rašford u 35. kada je bio siguran sa bele tačke. Konačan rezultat postavio je rezervista Džejms u nadoknadi vremena, a utešni gol za goste postigao je Deniz Turuč u 76. minutu lepim pogotkom iz slobodnog udarca.

PSŽ je na svom terenu donekle uzvratio Lajpcigu i pobedio sa 1:0 spornim pogotkom sa penala koji je realizovao Brazilac Nejmar U 11. minutu. Junajted sada jedini ima 9 bodova, dok su PSŽ i Lajcpig na 6, dok Bašahšehir ima 3 pa je i dalje sve otvoreno u ovoj grupi.

EPA

Učesnik osmine finala postala je i ekipa Borusije iz Dortmunda koja je sa 3:0 pobedila Klub Briž na "Signal Iduna parku" u okviru grupe F. Nemački tim do treće pobede ove sezone u Ligi šampiona vodio je ko drugi nego Erling Haland koji je mrežu Belgijanaca tresao u 18. i 60. minutu, a Džejdon Sančo se u 45. minutu poklonio nakon pogotka iz slobodnog udarca.

Lacio je, takođe, napravio veliki korak ka nokaut fazi jer je u Rimu bio bolji od Zenita sa 3:1. Kao Haland u Dortmundu, tako je na "Olimpiku" Ćiro Imobile bio najzaslužniji za trijumf Italijana. Napadač je pogađao u 3. i 55. minutu za Lacijale, a u međuvremenu se u listu strelaca upisao i Parolo, u 22. Utešni gol za Ruse delo je Artema Dzjube koji je u 25. minutu doneo nadu, ali je ona kratko trajala.

Činilo se da će Barselona odigrati najdosadniji meč ove večeri, ali iako su u Ukrajinu stigli sa gotovo pa trećim sastavom uspeli su da vrlo ubedljivo savladaju Dinamo iz Kijeva, 4:0. Danac Brejtvajt dočekao je svojih pet minuta pa je dva puta pogađao prvo u 52. a onda i u 70. minutu, a pored njega prvenac u dresu španskog velikana postigao je i Holanđanin Dest u 52. minutu. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u 92. minutu.

EPA

Najveće iznenađenje umalo je viđeno na meču Juventusa i Ferencvaroša (2:1). Mađarski šampion nije uspeo je da isčupa veliki bod Kristijanu Ronaldu i ekipi i to u Torinu. Vodio je "Frodi" od 19. minuta pogotkom Uzunija, ali je Kristijano Ronaldo u 35. uzvratio. Tada se činilo da će "stara dama" lako doći do preokreta, ali se Mađari nisu predali, ali nisu držali do samog kraja. Alvaro Morata pogodio je u 92.minutu za pobedu Italijana. Ferencvaroš je ovako ostao u trci za treću poziciju i Ligu Evrope za koju će se boriti sa Dinamom iz Kijeva.

U dve utakmice odigrane u terminu od 18.55, fudbaleri Čelsija postali su prvi učesnici osmine finala nakon što su u Francuskoj savladali Ren sa 2:1. Junak pobede "plavaca" bio je rezervista Olivije Žiru koji je u 91. minutu pogodio glavom za velika tri boda i miran nastavak takmičenja za Engleze.

Sasvim pristojan meč uz tri pogotka u Francuskoj i može se reći zaslužena pobeda gostiju iz Engleske koji su pored pogodaka imali dve sjajne šanse kada je Timo Verner na samom početku utakmice promašio gol sa svega pet metara, a onda u drugog delu igre pogodio mrežu, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju. Utešni gol za Ren delo je Žirasija koji je zamalo doneo bod svom timu u 85. minutu, ali je Žiru odlučio drugačije.

EPA

Dosta zanimljivije bilo je u duelu Krasnodara i Sevilje u Rusiji (1:2), a Španci su se pridružili Čelsiju i overili prolaz među 16 najboljih ekipa. Rusi su bili blizu da im pokvare planove, ali je pogodak u 95. minutu otklonio sve dileme.

Bili su bolji gosti u većem delu meča, rano stigli i do pogotka preko Ivana Rakitića u 4. minutu, ali je Vanderson u 56. odgovorio, ali je do kraja El Hadadi u poslednjem minutu meča pogodio za pobedu Španaca. Krasnodaru i Renu preostaje borba za treću poziciju i proleće u Evropi, makar u Ligi Evrope.

Golove možete pogledati u nastavku teksta.

LIGA ŠAMPIONA 4. KOLO:

GRUPA E:

Krasnodar - Sevilja 1:2 (0:1) (Vanderson 56 - Rakitić 4, El Hadadi 90+5)

Ren - Čelsi 1:2 (0:1) (Žirasi 85 - Hadson-Odoi 22, Žiru 90+1)

GRUPA F:

Lacio - Zenit 3:1 (2:1) (Imobile 3, 55 penal, Parolo 23 - Dzujuba 25)

Borusija Dortmund - Klub Briž 3:0 (2:0) (Haland 19, 60, Sančo 45)

GRUPA G:

Dinamo Kijev - Barselona 0:4 (0:0) (Dest 53, Brejtvajt 57, 70, Grizman 94)

Juventus - Ferencvaroš 2:1 (1:1) (Ronaldo 35, Morata 92 - Uzuni 18)

GRUPA H:

Mančester junajted - Bašahšehir 4:1 (3:0) (Fernandeš 8, 19, Rašford 36, Džejms 94 - Turuč 76)

PSŽ - Lajpcig 1:0 (1:0) (Nejmar 11 penal)

94. minut - GOOOOL! Džejms potvrđuje pobedu Junajteda!

94. minut - GOOOOOL! Grizman potvrđuje ubedljiv trijumf Barselone!

92. minut - GOOOOOL! Morata spašava Juventus!

76. minut - GOOOOL! Lep pogodak Turuča za 3:1 u Mančesteru! Turčin pogađa direktno iz slobodnog udarca!

70. minut - GOOOOOL! Barselona se raspucala u drugom poluvremenu! Brejtvajt iz penala!

60. minut - GOOOOOL! Haland drugim golom na meču povećava prednost Dortmunda na 3:0!

57. minut - GOOOOL! Bretvajt donosi 2:0 Barseloni!

55. minut - GOOOOL! Imobile sa penala za 3:1 protiv Zenita!

53. minut - GOOOOL! Barselona vodi u Ukrajini, Dest je strelac!

45. minut - GOOOOL! Sančo uvećava prednost Dortmunda protiv Klub Briža - 2:0! Sjajan šut iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara!

36. minut - GOOOL! Rašford pogađa sa bele tačke za 3:0!

35. minut - GOOOL! Ko drugi nego Rolando za 1:1 protiv Mađara.

25. minut - GOOOOL! Brzo stiže odgovor Zenita! Artem Dzjuba za 2:1!

23. minut - GOOOOL! Lacio nastavlja gde je stao! Parolo za 2:0 protiv Zenita!

19. minut - GOOOOL! Haland dovodi Dortmund u vođstvo protiv Klub Briža!

19. minut - GOOOL! Junajted ponovo i ponovo Fernandeš! Rešeni su Englezi da se osvete Turcima za poraz!

18. minut - GOOOOL! ŠOK U TORINU! Uzuni dovodi Ferencvaroš do prednosti protiv Juventusa!

11. minut - GOOOOOL! Nejmar iz penala dovodi PSŽ do 1:1 protiv Lajpciga.

8. minut - GOOOL! Sjajan šut Fernandeša sa nekih 20 metara za vođstvo Junajteda!

3. minut - GOOOL! Prvi su pripucali fudbaleri Lacija, tačnije Ćiro Imobile! 1:0 za Italijane protiv Zenita.

21.00 - Počeli su preostali mečevi!

20.55 - Čekamo nastavak fudbalske večeri! Budite sa nama!

KRAJ! Čelsi i Sevilja su prvi učesnici osmine finala!

95. minut - GOOOOOOL! Sevilja preko El Hadadija dolazi do trijumfa!

91. minut - GOOOOOL! ŽIRUUUU! Sjajni Francuz pogađa i vraća goste u prednost!

85.  minut - GOOOOOL! Izjednačenje i u Francuskoj! Girasi pogađa za Ren!

56. minut - GOOOOOL U RUSIJI! Krasnodar preko Vandersona dolazi do izjednačenja!

POLUVREME U FRANCUSKOJ I RUSIJI!

22. minut - GOOOOL! Čelsi vodi u Francuskoj. Hadson-Odoi dovodi "plavce" u vođstvo.

5. minut - GOOOOL! Prvi pogodak u 4. kolu postiže Sevilja protiv Krasnodara! Ivan Rakitić je egzekutor!