Bajern Minhen - Borusija Dortmund
AP Matthias Schrader

Bajern Minhen - Borusija Dortmund, Foto: AP Matthias Schrader

U derbiju kola šampion Nemačke Bajern Minhen je pobedio sa ubedljivih 4:0 ekipu Borusije iz Dortmunda. Levandovski je u 17. minutu postigao prvi gola na meču tako što je glavom posle centaršuta sa desne srane sproveo loptu u mrežu Borusije.

Serž Gnabri je posle odlične akcije u 47. minutu postigao drugi gol za Bajern i tada je već bilo jasno ko će osvojiti tri boda na ovom meču.

U 76. minutu, Levandovski se još jednom odlično snašao pred golom gostiju postigavši pogodak za 3:0.

Mats Humels nespretno je reagovao u 80. minutu skrenuvši loptu u sopstvenu mrežu i tako je postavio konačnih i ubedljivih 4:0 za Bajern.

Na četiri susreta odigrana u subotu popodne u Bundesligi, čak tri pobede ostvarili su gostujući timovi. Lajpcig, Union Berlin i Augsburg ostvarili su pobede, dok je jedini bod od domaćih ekipa pripao Šalkeu koji je remizirao sa Fortunom 3:3.

Šalke je u Gelzenkirhenu tri puta vodio, ali do pobede nije mogao stići zahvaljujući trostrukom strelcu za goste Ruvenu Heningsu. Union iz Berlina je bio bolji kao gost od Majnca, slavio je sa 3:2.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu gostovao je Lajpcig koji je slavio sa 4:2. Tako su izabranici trenera Julijana Nagelsmana izbili na drugo mesto tabele Bundeslige, pošto im je ovo bio šesti trijumf u sezoni.

Do celog plena na gostovanju došao je i Augzburg koji je pogotkom Filipa Maksa u 41. minutu iz slobodnog udarca savladao Paderborn.

Bundesliga, 11. kolo:

Subota:

Herta – Lajpcig 2:4 (1:2)

(Mitelštat 32, Selke 90+2 - Verner 38p, 90+1 Sabicer 45+1, Kampl 87)

Majnc – Union Berlin 2:3 (0:2)

(Onisivo 81, Brosinski 90+4 - Ingvartsen 30, Anderson 45+3, 51)

Paderborn – Augsburg 0:1 (0:1)

(Maks 41)

Šalke – Dizeldorf 3:3 (1:0)

(Kaliđuri 33, Kabak 67, Serdar 79 - Henings 62, 74, 85)

Bajern – Borusija (D) 4:0 (1:0)

(Levandovski 17, 76, Gnabri 47, Humels 80ag)

Nedelja:

13.30 Borusija (M) – Verder

15.30 Volfsburg – Bajer

18.00 Frajburg – Ajntraht

Petak:

Keln – Hofenhajm 1:2 (1:0)

(Kordoba 34 - Adamjan 48, Lokadija 90+8p)

Filip Stevanović: Za ovo sam radio od prvog treninga, želim još mnogo utakmica u dresu Partizana