Ćiro Imobile, Lacio
AP/Tano Pecoraro

Ćiro Imobile, Lacio, Foto: AP/Tano Pecoraro

Fudbaleri Lacija savladali su Đenovu na gostovanju i ostali u trci za titulu šampiona Italije. Izabranici Simonea Inzagija slavili su rezultatom 3:2 i stigli do cifre od 59 bodova, jedan manje od aktuelnog prvaka Juventusa.

Crnogorac srpskog porekla Adam Marušić doneo je ranu prednost nebeskoplavima u 2. minutu i sa tim rezultatom se i otišlo na odmor. Ćiro Imobile je svojim 27. ligaškim golom duplirao prednost u 51. minutu, a Kasata smanjio šest minuta kasnije.

Kataldi je povisio nakon 71 minuta igre na ovom meču, a konačnih 3:2 postavlja Krišito sa penala u sudijskoj nadoknadi. Đenova nije uspela u nekoliko preostalih minuta da stigne do rezultatskog poravnanja.

Đenova ovim porazom ostaje na 22 boda i u zoni ispadanja, ali ima još dovoljno vremena u narednih 13 kola da se obezbedi opstanak.