Bajern Minhen - Borusija Dortmund
AP Matthias Schrader

Bajern Minhen - Borusija Dortmund, Foto: AP Matthias Schrader

Ekipa Lusijana Favra, koja važi za jednu od najmlađih u ligi, na pogon "klinaca" je došla do uspeha, pošto su sve pogotke postigli momci mlađi od 21 godine.

Prvo je 17-godišnji Đovani Rejna iskoristio asistenciju vršnjaka Džuda Belingama u 35. minutu, da bi Erling Braut Holand u nastavku, sa dva pogotka, postavio konačan rezultat.

Tako je Borusija prišla neprikosnovenom Bajernu koji je sa 8:0 započeo odbranu titule protiv Šalkea, dok je dan obeležio i Andrej Kramarić.

Hrvatski reprezentativac postigao je sva tri gola u pobedi Hofenhajma na gostovanju kod Kelna – 3:2.

Kramarić je pogađao u 4, 48. i 92. minutu, dok je pobedonosni pogodak u nadoknadi vremena postigao na asistenciju našeg reprezentativca Mijata Gaćinovića. Na drugoj strani upisali su se Anderson i Dreksler.