Romelo Lukaku
AP Photo/Luca Bruno

Romelo Lukaku, Foto: AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pobedom u dvomeču nad LASK Lincom. Među osam najboljih plasirao se i Inter, posle duela sa Hetafeom.

Da će Junajted proći u narednu rundu bilo je jasno još u martu, posle prvog duela u Austriji, kad je slavio sa 5:0.

Đavoli su se, ipak, potrudili da potvrde prolaz i na Old Trafordu su slavili sa 2:1.

Slavlje ekipe Olea Gunara Solšera stiglo je posle preokreta, a svi pogoci viđeni su u drugom poluvremenu.

LASK je poveo fantastičnim golom sa distance Vajdingera u 55. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Džesi Lingard iskoristio dodavanje Huana Mate i rutinski pogodio sa desetak metara.

Na pobedu domaćih čekalo se do finiša. Igrao se 88. minut, Mata se ponovo našao u ulozi asistenta, ali je ovoga puta egzekutor bio Antoni Marsijal.

Junajted u borbi za polufinale igra protiv Kopenhagena.

Inter u Gelzenkirhenu sa 2:0 savladao Hetafe i prošao dalje.

Romelu Lukaku u 33. i Kristijan Eriksen u 83. doneli su slavlje ekipi Antonija Kontea.

Španski predstavnik ima za čime da žali na ovoj utakmici, pošto je u 75. minutu promašio jedanesterac. Neprecizan sa bele tačke bio je Molina.

Neroazuri u četvrtfinalu igraju protiv boljeg iz duela Rendžers - Bajer Leverkuzen. Prvi meč dobili su Nemci sa 3:1.