Kiel
EPA/FockeStrangmann
Kiel

Kiel, Foto: EPA/FockeStrangmann

Bavarci su dobro ušli u meč. Prešli su u vođstvo već u 14. minutu preko Gnabrija.

Nije se Kil predavao protiv velikana i u 37. minutu su šokirali Bajern. Dem je dugom loptom izbacio odbranu Bajerna, a Bartels je pogodio za 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Bajern je ponovo poveo. Igrao se 48. minut, kada je Leroj Sane postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca za prednost od 2:1.

Ovaj rezultat se nije menjao sve do pete minute nadoknade. Veliku grešku odbrane Bajerna, koja je zaboravila na njega koristi Val, postiže za 2:2 i odvodi meč u produžetak.

Nije Bajern uspeo da slomi Kil u dodatnih 30 minuta meča. Imali su brojne prilike i pobednik je odlučen penalima.

Dosta sigurni su bili u izvođači penala u prvih pet serija. Roka promašuje kod Bajerna, odbranio mu je golman, Kil je siguran preko Bartelsa, pobeđuje i pravi veliku senzaciju.