FK Juventus
AP/Valentyn Ogirenko
FK Juventus

FK Juventus, Foto: AP/Valentyn Ogirenko

Liga šampiona je počela pobedama gostiju - Juventus je slavio u Kijevu protiv Dinama, a Briž je golom u 90+3. minutu savladao Zenit u Rusiji. Alvaro Morata je sa dva gola predvodio Staru damu koja je i bez Kristijana Ronalda slavila na veoma teškom gostovanju. Briž je priredio iznenađenje slavljem u Sankt Peterburgu.

TOK MEČEVA MOGLI STE DA PRATITE UŽIVO NA NAŠEM PORTALU

Dinamo - Juventus 0:2

(Morata 46, 84)

Zenit - Briž 1:2

(Horvat 73. autogol - Denis 63, De Ketelar 90+3)

90+3. - GOOOOOOOOOOOOL! Briž pobeđuje u Rusiji. Strelac De Ketelar!

84. minut - GOOOOL! Morata overava pobedu Stare Dame u Kijevu.

Hrvat je podigao na noge oko 15 hiljada navijača domaće ekipe.

73. minut - GOOOOOL! Ma golčina! Dejan Lovren sa 30 metara za 1:1 u Sankt Peterburgu, pomogao mu je i golman Briža.

71. minut - kakva šansa za Zenit, ali Driusi sa sedam metara prebacuje ceo gol.

63. minut - GOOOL! Briž vodi, strelac Emanuel Denis.

56. minut - Dibala menja Kuluševskog u Juventusu.

46. minut - GOOOOOL! Vodi Juventus, Morata! Španac je natrčao na odbijenu loptu i poslao loptu u gol sa pet metara.

KRAJ VEOMA LOŠIH POLUVREMENA

45+1. - žuti karton za Bentankura iz Juventusa.

33. minut - Rits postaje treći fudbaler Briža sa kartonom.

19. minut - Trener Juventusa Andrea Pirlo je prisiljen da već napravi jednu izmenu, Kjelini je izašao zbog povrede, ušao je Demiral.

14. minut - Briž već ima dva žuta kartona, u sudijsku beležnicu su upisani Klinton Mata i Emanuel Denis.