AP

AP

Kristijano Ronaldo, Foto: AP

Juventus je od početka meča bio bolji, a najbolji igrač sveta Kristijano Ronaldo želeo je više od ikoga na stadionu da se upiše u strelce.

Miralem Pjanić bio je taj koji je postigao vodeći gol za crno-bele i to u 30. minutu meča.

U drugom poluvremenu zatišje pred buru u 75. minutu - Ronaldo je dobio idealnu loptu na par koraka od gola Lacija.

Neverovatno, ali lopta je Portugalca pogodila u petu i odbila se do Marija Mandžukića koji ju je sproveo u mrežu.

Ronaldo u prvi mah nije mogao da veruje šta se dogodilo, šireći ruke ka publici. Onda se nevoljno nasmejao i potrčao ka Mandžukiću koga nije previše potreslo što Portugalac još nije postigao gol u dresu Juventusa.

EPA/Andrea di Marco

Kristijano Ronaldo gleda kako Mandzukic postize gol, Foto: EPA/Andrea di Marco

Sergej Milinković Savić nije se proslavio, štaviše zaradio je i žuti karton, dok je Dušan Basta sedeo na klupi Lacija.

Ko je gledao meč Napoli - Milan sve zna, ko nije, kajaće se. Neverovatna utakmica i pet golova u Napulju.

Gonzalo Iguain

EPA/Cesare Abbate

Gonzalo Iguain, Foto: EPA/Cesare Abbate

Potpuno rekonstruisani Milan imao je 2:0 u rukama, posle golova Bonaventure u 15. i Kalabrije u 49. minutu, a onda kreće preokret za fudbalske udžbenike.

Karlo Anćeloti

Djenaro Gatuzo i Karlo Anćeloti, dva velika prijatelja jos iz doba kada su igrali u Milanu Foto: EPA/Cesare Abbate

Tvorac haosa na tribinama bio je Poljak Zjelinski koji je sa dva pogotka u 53. i 67. minutu naterao i najveće nevernike da pomisle da je čudo moguće. Konačan rezultat postavio je Mertens u 80. minutu.