Juventus
AP/Tano Pecoraro
Juventus

Juventus, Foto: AP/Tano Pecoraro

Juventus je lagano dobio gradski derbi protiv Torina (4:1) i tako nastavio da grani ka osvajanju nove titule.

Da će stvari ići loše po goste, najavio je Dibala golom već u trećem minutu. Prednost je duplirao Kvadrado, asistent kod prvog gola. Nadu gostima za kratko je vratio Beloti golom iz penala u nadoknadi poluvremena.

Na 3:1 je povisio Ronaldo u 61. minutu. To je bio prvi gol Portugalca iz slobodnog udarca otkako je stigao u Juventus, a uz to je postao prvi igrač Juventusa koji je u Seriji A postigao 25 i više golova još od 1961. godine. Konačan rezultat postavio je Kofi Điđi autogolom u 87. minutu, Saša Lukić je odigrao ceo meč za Torino.

Juventus sad ima sedam bodova više od Lacija, koji u tekućem kolu večeras dočekuje Milan.