EPA-EFE/NIGEL RODDIS
Arsenal

AP

Arsenal, Foto: AP

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju ekipi Lester Sitija prilično i to prilično ubedljivo, rezultat je bio 3:0.

JOŠ SAMO TRENERI STAROG KOVA POŠTUJU FER-PLEJ Marselo Bjelsa naredio igračima da se sklone kako bi Aston Vila postigla pogodak! (VIDEO)

PORODICA U ŠOKU Policija istražuje ko je okačio sliku mrtvog Emilijana Sale na internet!

POSLE PORAZA SE NAĐE NEKI IDIOT I PROVOCIRA Nejmarov savetnik otkrio zašto je Brazilac udario navijača, nakon ovoga mu javnost neće zamerati! (VIDEO)

Lukave lisice Brendana Rodžersa diktirali su tempo tokom utakmice i sasvim zasluženo odneli sva tri boda.

Golove su postigli Juri Tielemans u 59. i Džejmi Vardi u 86. i 95. minutu igre, ali moramo napomenuti da su Tobdžije od 36. minuta igrali sa igračem manje, jer je Meitlend-Najls dobio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Ovo je treći vezani poraz ekipe Unaia Emerija, ali ono što još više treba da zabrine Baskijca svakako jeste rezultat, jer su sve tri ekipe van top 6, a ubacili su u mrežu Arsenala po tri komada (Vulverhempton, Kristal Palas i sad Lester).

Posle ovog poraza ekipa sa stadiona Emirati nalazi se na 5. mestu sa 66 poena i bodom manje od Čelsija, a Plavci igraju sa Junajtedom, koji se nalazi samo dva boda daleko od Arsenala.

Aguero

AP Photo/Rui Vieira

Aguero, Foto: AP Photo/Rui Vieira

Izabranici Pepa Gvardiole vratili su se na čelo tabele, kako su na "Tarf Muru" slavili protiv Barnlija sa 0:1 (0:0).

Dominirao je Siti u prvom delu, ali su se domaći fudbaleri dobro branili, Hiton je u par navrata dobro intervenisao, golovi su izostali. Građani su u 50.minutu oštećeni za penal.

Ipak, nepravdu je ispravio Kun Aguero nekih 13 minuta kasnije, nakon odbitka je šutirao, jedan od fudbalera Barnlija nije dozvolio lopti da odsedne u mrežu, ali je gol tehnologija pokazala da je lopta ipak prešla gol liniju nakon udarca Argentinca, 1:0 za "Građane".

Junajted - Čelsi, Foto: EPA-EFE/NIGEL RODDIS

U derbiju 36. kola Premijer lige, Mančester junajted i Čelsi su na Old Trafordu podelili bodove, bilo je 1:1, pa su ''Plavci'' zadržali tri boda više u odnosu na današnjeg rivala i ostali na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Igrao se 11. minut kada Pogba je sa leve strane poslao loptu za Lukakua, koji ju je sačuvao ispred kaznenog prostora, a onda sjajno proigrao Luka Šoa, koji utrčava u šesnaesterac, pa potom vraća u sredinu za Huana Matu, koji ne propušta ovakve prilike 1:0 za Junajted!

Na ulasku u sam finiš prvog poluvremena, Ridiger je sa preko dvadeset metara raspalio po lopti, De Hea nije najbolje reagovao, odbio je loptu samo do Markosa Alonsa, a ovaj iskosa sa leve strane šalje loptu u suprotni ugao za 1:1.

Ovaj remi je više odgovarao "plavcima" pošto su zadržali prednost u odnosu na Junajted od 3 poena!

ENGLESKA 1 - 36. KOLO