Slaven Bilić
AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Fi

Slaven Bilić, Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Fi

Fudbaleri Vest Broma nastavili su sa odličnim partijama i u meču 35. kola Čempionšipa na svom terenu pobedili su Preston rezultatom 2:0.

Ekipa menadžera Slavena Bilića ostvarila je peti trijumf u poslednjih šest mečeva, uz remi, i sa 69 bodova prva je u drugom rangu ebgleskog fudbala.

Vest Brom je oba gola postigao u prvom poluvremenu - najpre je Robson-Kanu u 6. minutu doneo prednost svom timu, a konačan rezultat postavio je Livermor u poslednjim trenucima prvog dela. Bilićevoj ekipi posao je bio olakšan jer je Fišer u 64. minutu dobio direktan crveni karton.

Preston je ostao u zoni plasmana u plej-of sa 56 bovoca, koliko ima i petoplasirani Brendford, koji je poražen od Lutona 2:1.

Notingem je u gostima pobedio Kardif 1:0 i za drugoplasiranim Lidsom, koji ima meč manje, zaostaje tri boda.

Kvins Park Rendžers je savladao Derbi sa 2:1, a identičnim rezultatom Hadersfild je bio bolji od Bristol Sitija.