Novi Pazar - Partizan
youtube/printscreen/arenasport

Novi Pazar - Partizan, Foto: youtube/printscreen/arenasport

NOVI PAZAR - PARTIZAN 3:2

Na Gradskom stadionu viđena je spektakularna utakmica sa mnogo golova i preokreta.Domaći su vodili, pa gubili, da bi u završnici preko rezervista za samo pet minuta stigli do velike, prve pobede u domaćem šampionatu nakon povratka.

Crno-beli su bili bolji rival na početku meča, a najagilniji je bio nigerijski napadač Umar Sadik.

On je u drugom, a potom i u petom minutu pokušao sa distance da ugrozi gol domaćih, međutim, golman Nikola Drobnjak je već u tim situacijama pokazao da će biti žilav protivnik.

Nastavio je Partizan sa napadima. Najpre u 10. minutu sa ivice kaznenog prostora je pokušao Filip Stevanović, da bi u 13. Natho uputio nezgodan centaršut iz slobodnjaka, koji je vrlo lako mogao da se pretvori u autogol domaćih.

Prvu šansu domaći su napravili u 19. minutu, kada je Dragutinović iz okreta loše šutirao, međutim, samo dva minuta kasnije Pazar je stigao do jedanaesterca.

Saša Zdjelar dok je ležao neoprezno je sapleo Hadžibulića, da bi samo minut kasnije najstrožu kaznu u gol pretvorio Nikola Nedeljković.

Beogradska ekipa je odmah nakon primljenog gola imala i najveću šansu u prvom poluvremenu, ali je Drobnjak i ovoga puta sjajno zaustavio Uroša Vitasa, koji je posle kornera iz neposredne blizine šutirao glavom, ali bezuspešno.

U finišu prvog dela nije bilo naročito interesantnih situacija, tek nekoliko žutih kartona, pa su igrači domaćih na pauzu otišli sa prednošću od 1:0.

Milošević je u svlačionici ostavio Filipa Stevanovića i na teren poslao Nikolu Čolića, koji polako počinje da ubira minute i daje doprinos u igri tima. Nije dobro počelo, jer je Novi Pazar na samom početku nastavka imao veliku priliku preko Tomića, čiji pokušaj nije pogodio metu.

Samo dva minuta kasnije, domaćin je surovo kažnjen, Mladi Čolić je uputio odličan centaršut po zemlji, Asano iz dva pokušaja nije uspeo da probije blok, ali se lopta odbila do Sume. Prvi udarac Gvinejca je blokiran, no, on se potom bacio i u padu pogodio glavom za – 1:1.

Već u sledećem napadu, Partizan je mogao do potpunog preokreta, ali je Drobnjak ponovo bio uspešniji od Sadika, no, bilo je jasno da Pazarci gube ritam i da su gosti u boljem psihološkom momentu. Ubrzo je stigla i potvrda izrečenog, pošto je tim Humske uspeo da postigne i drugi gol.

Igrao se 70. minut, Partizan se oduzeo loptu Pazarcima na svojoj polovini i brzo se transformisao u napad. Sadik je odložio loptu za Sumu, koji je potom pasom izbacio celu odbranu domaćina i pronašao Asana. Japanac je pogodio mrežu za 1:2.

Crno-beli su sebi dozvolili da za osam minuta prime dva gola i odu u zasluženi poraz. Kod oba je velike greške načinio iskusni štoper Bojan Ostojić.

Prvo je u 73. minutu bio predaleko od Perića, koji posle centarušta Sisea ostao usamljen na sedam, osam metara od gola, pa je rutinski pogodio mrežu (2:2), da bi u 78. takođe pogrešio nadomak kaznenog prostora, što je domaćin iskoristio da preko Resića donese novo vođstvo svom timu – 3:2.

Imao je istina Partizan još jedan dobar pokušaj preko Ivanovića (prečka), imao i pet minuta nadoknade da spasava kožu, ali jasno je da crno-beli ne liče na tim s kraja minulog prvenstva i da su dubokoj igračkoj krizi već na početku sezone.

II POLUVREME

95. minut Kraj utakmice.

90. minut Sudija je produžio utakmicu za 5 minuta

87. minut Miletić i Resić zbog guranja zaradili po žute kartone

85. minut Savo ide na sve ili ništa. Matić menja Asana.

80. minut Sada je Partizan opet zapretio, a udarac Lazara Pavlovića je dobro zatresao gol Novog Pazara! Ipak, lopta se od prečke odbila daleko od gola.

78. minut  Goooooool! Novi Pazar vodi sa 3:2, Šefikija Resić je strelac posle greške Ostojića.

77. minut - Izmena u Partizanu, Ivanović je zamenio strelca prvog gola Sumu.

71. minut Goooooool!!!! Uzvraća Novi Pazar, Nemanja Perić se upisao u strelce, a Sise je asistirao.

70. minut - Goooool! Asano donosi preokret crno-belima u Pazaru.

64. minut Još jedna izmena za Pazarce, Nemanja Perić menja Semira Hadžibulića

63. minut  Još jedna sjajna prilika za Pazar i ponovo je Tomić mogao da se proslavi.

60. minut  Šansa za Partizan, Drobnjak je odbranio šut Sadika.

59 minut - Goooooool, Partizan stiže do 1:1! Taman kada je Pazar mogao da stigne do 2:0, Partizan stiže do 1:1, a strelac je Sejduba Suma posle velike gužve u kaznenom prostoru rivala!

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Gool!!!? @fudbalskiklubnovipazar - #FKPartizan 1:1 ⚽️ @seydoubasoumah 59’

Објава коју дели FK Partizan (@partizanbelgrade) дана 5. Авг 2020. у 9:19 PDT

57. minut Propala je velika prilika za Pazarce, Tomić je bio u izglednoj prilici.

54. minut Izmena u Novom Pazaru, izlazi Kecap a ulazi Ševkija Resić.

53. minut Iz izgledne prilike sa ivice šesnaesterca, Urošević je slabo šutirao iz slobodnjaka.

50. minut Imao je Čolić sjajnu priliku da dovede svoj tim u vođstvo ali sreća je pogledala golmana Drobnjaka.

48. minut Drobnjak ponovo sjajan, istrčao je i uhvatio loptu posle jednog centaršuta s leve strane.

Na poluvremenu je Savo izvršio jednu izmenu. Umesto Filipa Stevanovića na terenu je Nikola Čolić.

Poluvreme: @fudbalskiklubnovipazar - #FKPartizan 1:0

Објава коју дели FK Partizan (@partizanbelgrade) дана 5. Авг 2020. у 9:00 PDT

I POLUVREME

45+2. minut Sudija Simović je odsvirao kraj prvog poluvremena.

44. minut Miletić se požalio na oštar udarac u šesnaestercu Pazaraca, ali je sudija Simović pokazao da tu nema nikakvih dilema o penalu. Prvo poluvreme je produženo za 2 minuta

39. minut Miletić je hteo da centrira, ali je to neuspešno uradio. Lopta je nekako "zalutala" i napravila dosta muka golmanu domaćih.

35. minut Opao je malo tempo, uglavnom se igra na sredini terena, a Uroš Vitas je povlačenjem suparničkog igrača za dres zaradio žuti karton.

30. minut Mirza Delimeđac je faulirao Sadika i to je prvi žuti karton na meču

25. minut Još jedna dobra šansa za Partizan, Stevanović je bio u prilici ali Drobnjak preti da postane igrač ove utakmice.

22. minut - Gooooooool!!! Vodi Novi Pazar, strelac je Nedeljković iz penala koji je minut ranije napravio Saša Zdjelar nad Hadžibulićem. Dileme nije bilo, SImović je s pravom pokazao na belu tačku.

20. minut Prvi pokušaj Pazaraca na ovom meču, Tomić je imao odličnu priliku i našao se skoro sam u šesnaestercu Partizana ali je šutnuo nebu pod oblake.

17. minut Sjajan pokušaj Natha iz slobodnog udarca, ali je golman Drobnjak odlično reagovao.

13. minut  Umalo autogol Sisea koji je glavom zakaćio loptu posle centrašuta Natha, ali je Drobnjak uhvatio lotpu.

10. minut  Stevanović je oprobao šut, ali direktno u golmana Drobnjaka

8. minut Asano nije uspeo na pravi način da uposli Sadika, i lopta je prošla kroz peterac

4. minut Još jednom je Sadik bio u šansi ali je šutirao ne dovoljno jako, a golman Drobnjak je bio siguran.

2. minut Sadik je imao izglednu polupriliku ali je šutirao pored leve stative gola golmana Pazaraca.

NAJAVA MEČA:

NOVI PAZAR (4-4-2): Drobnjak - Sise, Vukajlović, Kurdić, Nedeljković - Delimeđac, Kovačević, Tomić, Kecap - Dragutinović, Hadžibulić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević - Zdjelar, Natho - F. Stevanović, Suma, Asano - Sadik.

SUDIJA: Novak Simović.

Publike na Gradskom stadionu neće biti, što bi za vicešampiona Srbije trebalo da bude olakšavajuća okolnost. Ipak, poslednji susret ovih na ovom terenu pripao je beogradskoj ekipi. U aprilu 2017. bilo je 3:1 za crno-bele.