Bonući, reprezentacija Italije
AP/Yorgos Karahalis

Bonući, reprezentacija Italije, Foto: AP/Yorgos Karahalis

Utakmicama u 20:45 završen je bogat fudbalski dan u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Grupa C

Estonija - Severna Irska 1:2
Belorusija - Nemačka 0:2

Severna Irska je nešto ranije došla do nova tri boda, dok su Nemci gostovali u Borisovu i odneli ceo plen.

Poveli su u 12. minutu preko Liroja Sanea, da bi konačan rezultat u 62. minutu susreta postavio Marko Rojs.

Grupa H

Island - Albanija 1:0
Moldavija - Andora 1:0
Turska - Francuska 2:0

Island i Moldavija su upisali trijumfe u ranijim terminima. Selekcija Turske je uspela da šokira fudbalski, svet, slavili su sa 2:0 protiv Francuske, aktuelnih svetskih prvaka.

Marko Metlaš

Poveli su u 30. minutu preko Ajhana, da bi Džengiz Under duplirao prednost 10ak minuta kasnije.

Francuzi ni u drugom delu nisu uspeli da se sastave, pa su Turci zadržali dva gola prednosti do kraja.

Grupa I

Rusija - San Marino 9:0
Belgija - Kazahstan 3:0
Škotska - Kipar 2:1

Rusi su nešto ranije demolirali San Marino. Belgija je opravdala ulogu favorita protiv selekcije Kazahstana, poveli su u 11. minutu preko Mertensa, da bi samo tri minuta kasnije Kastanj duplirao prednost "Crvenih Đavola".

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi pobedu Belgijanaca overio Lukaku u 50. minutu.

Što se tiče duela Škotske i Kipra, Škoti su upisali važan trijumf, a na njemu mogu da zahvale Endiju Robertsonu i Oliveru Burku, sa druge strana je Kusulos bio strelac jedinog pogotka.

Grupa J

Jermanija - Lihtenštajn 3:0
Finska - BiH 2:0
Grčka - Italija 0:3

Grčka je u važnom meču dočekala "Azure", gosti su odneli ceo plen. Poveli su preko Nikola Barele u 23. minutu, da bi u narednih 10 minuta sve bilo rešeno u Atini.

Igrao se 30. minut kada je Insinje povisio na 2:0, da bi konačan rezultat samo tri minuta kasnije postavio Leonardo Bonući.