Saša Ilić
Aleksandar Dimitrijević
Bivši i sadašnji rekorder: Moca Vukotić i Saša Ilić

Bivši i sadašnji rekorder: Moca Vukotić i Saša Ilić, Foto: Aleksandar Dimitrijević

Kapiten Partizana zamenio je Uroša Đurđevića u 79. minutu meča protiv Radničkog iz Niša u 13. kolu Superlige.

Ilić je nedavno na prijateljskoj utakmici u Humskoj protiv PAOK-a izjednačio rekord sa legendom Momčilom Mocom Vukotićem koji je tokom karijere za Partizan zabeležio 791. nastup.

Sada 39-godišnji vezista crno-belih u nogama ima 792. utakmice u ovom klubu.

Saša Ilić je debitovao za Partizan pre ravno 20 godina (26. oktobar 1996.) kada je kao devetnaestogodišnjak ušao u igru na gostovanju protiv čačanskog Borca, u utakmici koju su crno-beli dobili rezultatom 10:0.

Dve decenije kasnije, Ilić je ispisao istoriju...