Rumunija - Hrvatska (U-21)
AP/Luca Fanfani

Rumunija - Hrvatska (U-21), Foto: AP/Luca Fanfani

Mlada fudbalska reprezentacija Rumunije pobedila je u prvom meču C grupe na Evropskom prvenstvu u Italiji i San marinu najbolji tim Hrvatske sa 4:1 (2:1).

Bio je to sjajan meč Rumuna koji su odigrali veoma dobro protiv Hrvata koji posle ovako ubedljivog poraza imaju male izglede za plasman u polufinale, jer su u grupi i Engleska u Francuska.

Partizan Radnički

FK Partizan

Rumunija je povela iz jedanaesterca u 11. minutu,, a strelac je bio napadač Palerma Georgi Puškaš.

Samo tri minuta kasnije, Rumunija je duplirala prednost, Janis Hađi je glavom šutirao između dvojice fudbalera Hrvatske i mreža se zatresla.

Nije dugo trajala radost Rumuna, svega sedam minuta kasnije Hrvatska je stigla da smanji na 1:2 i to preko Nikole Vlašića. Bio je to dobar udarac sa 20 metara koji golman Rumunije nije uspeo da zaustavi.

U nastavku, još dva pogotka Rumuna. Prvo je u 66. minutu posle kardinalne greške Borne Šoše, Baluta došao do lopta i zatresao mrežu "vatrenih".

Konačno u trećem minutu nadoknade,, posle centaršuta sa desne strane Adrijan Petre je postigao gol za konačnih 4:1.