EPA

EPA

Fudbalei Hrvatske slave protiv Azerbejdžana, Foto: EPA

Odigrani su prvi mečevi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Poveli su gosti sjajnim golom Šejdajeva u 19. minutu igre, ali je Barišić uspeo da izjednači u finišu prvog dela, da bi Kramarić u 79. postavio konačan rezultat i doneo prvu pobedu Vatrenima u ovom ciklusu kvalifikacija.

Belgija je savladala Rusiju na svom stadionu sa 3:1.

Tilemans je u 15. minutu obradovao navijače, da bi samo minut kasnije Kurtoa napravio neverovatnu glupost i Čeriševu dopustio da iznenada poravna rezultat.

Azar je u 45. minutu i 88. doneo tri boda svojoj reprezentaciji na startu kvalifikacija.

Holandija je silovito krenula u kvalifikacije. Savladana je Belorusija, a rezultat je i više nego ubedljiv - 4:0.

Depaj je već u prvom minutu doneo prednost "narandžastima", a Vijnaldum je već u 21. povisio na 2:0. U nastavku je opet Depaj pogodio gostujuću mrežu, da bi raspoloženi Van Dajk posle Minhena, pogodio mrežu i u reprezentativnom dresu za konačnih 4:0.