Mančester junajted - Partizan
AP/Dave Thompson

Mančester junajted - Partizan, Foto: AP/Dave Thompson

Kraj! Fudbaleri Partizana izgubili su od Mančester junajteda u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope. Rezultat je na kraju bio 3:0, a strelci za domaći tim: Grinvud, Marsijal i Rašford.

90' Finski sudija je produžio meč za tri minuta.

85' Sadik napušta igru, ulazi Đorđe Ivanović.

80' Odličan start Bojana Ostojića. Marsijal je išao na Stojkovića, ali uspeo je Ostojić da zahvati loptu u poslednjem trenutku.

75' Lingard umesto Mektomineja.

71' Žuti karton dobija Jang zbog faula nad Tošićem.

EPA/Peter Powell

Mančester junajted - Partizan, Foto: EPA/Peter Powell

69' Filip Stevanović u igri, izlazi Asano. Nema prilika u ovom periodu meča, uglavnom se sve dešava na sredini terena.

67' Pereira ulazi u igru. Markus Rašford, strelac trećeg pogotka, napušta teren.

59' Tošić mena Bibrasa Natha. Povratak Zorana Tošića na "Old Traford".

59' Fred opasan iz slobodnog udarca. Sa velike udaljenosti je oprobao šut, Stojković je odbranio.

53' Još jedna odlična prilika za Rašforda, Stojković opet sjajan. Treći put ga je zaustavio "jedan na jedan".

52' Odlično je izveo slobodan udarac Ešli Jang, srećom pa je lopta otišla malo pored stative.

47' GOL! 3:0! Strašan gol Rašforda, ostavio mu je loptu Jang, a onda je Markus Rašford levicom pogodio "rašlje".

49' Sadik je dobio poklon-loptu od Freda, ali nije to uspeo da iskoristi i da napadne kazneni prostor.

Drugo poluvreme je počelo. Nema izmena u obe ekipe.

Kraj poluvremena. Partizan gubi 2:0 od Mančester junajteda, golove su postigli Grinvud i Marsijal.

44' Ešli Jang je probao iz ugla kaznenog prostora. Ciljao je suprotni ugao, preko gola je otišlo.

42' Na vreme je Stojković izašao, dosta prostora je imao Rašford, ali ipak njegov udarac sprečio je golman Partizana.

39' Asano je prešao čitavu desnu aut-liniju pretrčavši nekoliko fudbalera Junajteda. Ipak, do ozbiljnije šanse nije došlo, ali Partizan ima loptu, nije izgubljen moral nakon dva gola.

33' I GOL! 2:0! Marsijal je pogodio nakon solo akcije, zaista opet slaba intervencija defanzivaca Partizana. Jeftino je Partizan ovo primio.

32' Prvi oštriji start Natha i odmah žuti karton.

26' Suma je probao sa oko 20 metara. Plasirao je loptu, međutim pored leve stative je prošla.

22' GOL! 1:0 vodi Mančester! Opet, opet previše prostora. Grinvud je primio loptu u šesnaestercu, imao vremena i da se namesti, na kraju lagano savladao Vladimira Stojkovića.

19' Nažalost, prejak pas Natha za Asana. Mogla je to biti još jedna opasna situacija pred golom Romera.

Solskjer i Milošević

Solskjer i Milošević, Foto: AP/Dave Thompson

15' Ovo je zaista nedopustivo, opet je ostao sam Rašford na deset metara od gola sa leve strane. Srećom, jako loše je šutirao, prešla je lopta daleko preko prečke.

12' Nije bila loša prilika za Asana. Sadik je uspeo da se snađe, doda loptu do Šćekića, a vezista Partizana je uspeo da "ćušne" do Asana. Ipak, Romero je na vreme istrčao.

9' Još jedna velika šansa za Junajted. Jedan na jedan bili su Rašford i Stojković, odlično je reagovao srpski golman.

najmlađi navijači daju posebnu čar meču

najmlađi navijači daju posebnu čar meču, Foto: AP/Dave Thompson

7' Rašford je imao ogromnu, ogromnu šansu. Zakasnio je Asano da ga pokrije, srećom pa je Englez šutirao pored gola iz kaznenog prostora.

5' Auuuu! Fantastičan gol je postigao Umar Sadik, ali i on je bio u ofsajdu. Ovakav lob je vredelo videti, šteta što se rezultat ne menja.

3' Postigao je pogodak Mančester, ali ofsajd je bio. Sjajan potez Rašforda pre toga, međutim odbrana Partizana je pravovremeno reagovala i napravila zamku.

21:00 Meč je počeo!

20:00 Igrači i stručni štabovi oba tima pristižu na stadion.

19:00 AZ Alkmar je savladao Astanu rezultatom 5:0 na strani. Ovaj rezultat dodatno otežava Partizanov posao do kraja grupne faze.

AZ otišao u Kazahstan i razmontirao Astanu! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 07.11.2019. 19:15 Sada je dosta teža situacija u grupi. Astana - AZ, Foto: EPA/Roy Lazet Fudbaleri AZ Alkmara kao gosti su ubedljivo pobedili Astanu 5:0 u utakmici četvrtog kola Grupe L Lige Evrope. Boadu je postigao dva gola, u 29. i 77.

Stadion: Old Traford

Sudija: Matijas Gestranijus (Finska)

Mančester junajted: Romero - Van-Bisaka, Megvajer, Roho, Jang - Mektominej, Grinvud, Mata, Fred - Marsijal, Rašford

Trener: Ole Gunar Solskjer

postave na meču Mančestera i Partizana; Tošić je ostao na klupi

sofascore printscreen

postave na meču Mančestera i Partizana; Tošić je ostao na klupi, Foto: sofascore printscreen

Partizan: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar, Natho, Asano, Suma - Sadik

Trener: Savo Milošević

Fudbaleri Mančester Junajteda i Partizana od 21 sat igraju meč 4. kola grupe L Lige Evrope na Old Trafordu.

"Crveni đavoli" pred dve nedelje u Humskoj slavili su minimalnim rezultatom, uz gol sa penala.

Murinjo progovorio pred meč Mančestera sa Partizanom! "To je klub koji ne pripada ovom takmičenju!"

AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 07.11.2019. 17:53 Zna šta "Đavoli" moraju da urade! Murinjo, Foto: AP/Dave Thompson Nekadašnji trener Mančester junajteda Žoze Murinjo rekao je da njegov bivši klub najbolju šansu da se plasira u Ligu šampiona ima preko Lige Evrope.

Trener crno-belih Savo Milošević očekuje da njegov tim ponovi dobru igru iz Beograda.

"Bilo bi idealno da ponovimo sve ono što smo radili u Beogradu i da odigramo pet ili 10 odsto bolje. Ne menjamo našu filozofiju. Da li očekujemo ofanzivan Partizan? Da", rekao je Milošević.

Savo Milošević

FK Partizan

Savo Milošević , Foto: FK Partizan

Milošević se nada i da će njegovi igrači uspeti da postignu pogodak na "Teatru snova".

"Prvih 20 minuta u Humskoj bili smo impresionirani protivnikom, sada znamo sa kime se suočavamo. Očekujem bolju reakciju od početka, iako će biti mnogo teže. Ukoliko izdržimo pritisak čuvenog stadiona i njihov teren, onda imamo šanse".