Memfis Depaj
(AP Photo/Peter Dejong)

Memfis Depaj, Foto: (AP Photo/Peter Dejong)

Sve utakmice 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo! Pregled svih utakmica!

U eks sovjetskom derbiju Belorusija i Estonija odigrale su u Minsku utakmicu bez golova.

Estonci nisu uputili nijedan šut ka golu Belorusije, dok su domaći imali 10 šuteva, ipak gosti su uspeli da izdrže njihove nalete!

Fudbaleri Holandije savladali su Severnu Irsku rezultatom 3:1, posle preokreta. Gubili su Holanđani u 75. minutu, pošto je S.Irsku doveo do prednosti Džoš Megenis!

Izjednačio je Depaj u 80. minutu golom Malena!

De Jong je obradovao svoju naciju u 91. minutu meča

A Depaj je potvrdio pobedu Holandije posle nekoliko minuta!

Holandija, Nemačka i Severna Irska dele prvo mesto sa 12 poena!

Holandija - Severna Irska 3:1 (0:0)
Depaj 80, 90+4, De Jong 90+1 - Magenis 75
Belorusija - Estonija 0:0 (0:0)

GRUPA E

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Mađarsku sa 3:0 i došli su na korak od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo!

Već na poluvremenu Hrvati su vodili sa 3:0. Modrić se prvi upisao u listu strelaca u petom minutu, a zatim su usledila dva pogotka Petkovića, u 24. i u 42. minutu.

U 55. minutu gosti su ostali bez Klajnheslera koji je skrivio penal i dobio drugi žuti karton!

Slovačka i Vels su odigrali nerešeno 1:1, a taj rezultat više odgovara domaćoj reprezentaciji pošto se nalaze iza Hrvata na tabeli!

Gubili su Slovaci ali golčina Kučke doneo im je zlata vredan bod!

Slovačka – Vels 1:1 (0:1)
/Kučka 53 – Mur 25/

Hrvatska – Mađarska 3:0 (3:0)
/Modrić 5, Petković 24, 42/

GRUPA G

Poljska je lako savladala Letoniju, a sva tri gola je postigao Robert Levandovski!

Reprezentacija Severne Makedonije u regionalnom derbiju grupe G u Skoplju je pobedila Sloveniju 2:1 i poslednja dva kola u kvalifikacijama dočekuju sa realnim šansama da zauzmu jedno od prva dva mesta i obezbede istorijski plasman na Evropsko prvenstvo.

Junak trijumfa makedonskog tima bio je igrač Napolija Elif Elmas. Mladi fudbaler je u 50. minutu doneo prednost svom timu na asistenciju Gorana Pandeva,

a isti igrač je u 68. minutu po drugi put savladao Jana Oblaka.

Slovenija je uspela da smanji rezultat na samom kraju meča, golom iz penala!

Selekcija Austrije na Ernst Hapel stadionu u Beču bila je bolja od Izraela 3:1, koji je trećim porazom značajno umanjio šanse da se bori za jedno od prva dva mesta.

Severna Makedonija - Slovenija 2:1 (0:0)
/Elmas 50, 68 – Iličić 90+5 pen/

Letonija – Poljska 0:3 (0:2)
/Levandovski 9, 13, 76/

Austrija – Izrael 3:1 (1:1)
/Lazaro 41, Hintereger 56, Sabicer 88 – Zahavi 34/

GRUPA I

Fudbaleri Belgije obezbedili su plasman na Evropsko prvenstvo ubedljivom pobedom nad San Marinom od 9:0!

Fudbaleri Rusije pobedili su ubedljivo Škotsku rezultatom 4:0, dvostruki strelac je bio Džuba!

Uoči ove runde kvalifikacija Kazahstan i Kipar su bili izjednačeni na deobi treće i četvrte pozicije sa po sedam bodova, a trijumfom u gostima rezultatom 2:1 izabranici Ran Ben Šimona su se osamili na mestu iza vodećih, Belgije i Rusije.

Belgija - San Marino 9:0 (6:0)

Lukaku 28, 41, Šadli 31, Broli 35ag, Aldervireld 43, Tilemans 45+1, Benteke 79, Varšeren 84p, Kastanje 90

Rusija - Škotska 4:0 (0:0)