Bornmut - Liverpul, Mohamed Salah
Tanjug/AP, Mark Pain

Bornmut - Liverpul, Mohamed Salah, Foto: Tanjug/AP, Mark Pain

Fudbaleri Liverpula pobedili su Bornmut u utakmici 16. kola engleske Premijer lige sa 4:0.

Liverpul je poveo golom Mohameda Salaha u 25. minutu kada je posle dobre kombinacije sa Firminom Brazilac šutirao, golman odbranio, a Salah pokupio odbitak.

Sporno je što je u trenutku udarca Egipćanin bio u ofsajdu. Salah u 48. minutu duplira prednost posle solo prodora skoro od polovine terena, a jedini gol koji nije postigao na ovom meču je auto-gol Stiva Kuka iz 68. minuta.

Robertson je prošao po levom krilu, oštro centrirao, a Kuk se nije najbolje snašao pa je umesto ispucavanja, smestio loptu iza leđa Begovića. Konačan rezultat postavio je svojim trećim golom Salah u 77. minutu posle sjajnog utrčavanja u prostor.

Prvo je obišao, a onda lepo predriblao Begovića pre nego je loptu pored dvojice igrača Bornmuta smestio u mrežu i kompletirao het-trik. Liverpul je posle ove pobede bar nakratko preuzeo prvo mesto Premijer lige sa 42 boda. Bod manje ima Mančester siti. Bornmut je sedmi sa 23 boda.

Mančester siti svoj meč igra nešto kasnije protiv Čelsija.