Erling Braut Haland
AP JON SUPER

Erling Braut Haland, Foto: AP JON SUPER

Ulazak pretalentovanog Erlinga Halanda doneo je veliki preokret ekipi Borusije iz Dortmunda protiv Augzburga. Gosti su sa 1:3 došli do 5:3za 24. minuta.

Viđena je kiša golova - prvo su domaći poveli preko Florijana Niderlehnera u 34. minutu, Marko Riheter je povisio u 45. minutu. Julijan Brant je privremeno smanjio na 2:1 u 49. minutu, da bi na dva gola zaostatka u 55. minutu vratio strelac prvog pogotka Niderlehner.

Minut kasnije ulazi glavna zvezda susreta i tri minuta kasnije upisuje prvi gol. Ubrzo odlični Džejdon Sančo izjednačava na 3:3 i tu Borusija preuzima tok utakmice. Devetnaestogodišnji Haland je u 70. i 79. minutu doneo kopletan preokret i nova tri boda svom timu.

Borusija je sa 33 boda izjednačena na četvrtom emstu sa Šalkeom, isto ima Bajern, ali utakmicu manje.