AP
Dušan Tadić

AP

Dušan Tadić, Foto: AP

* "Kopljanici" naredni meč igraju u okviru trećeg kola kvalifikacija za LŠ, u utorak gostiju solunskom PAOK-u

* Brane titulu osvojenu prošle godine

* Dušan Tadić je bio jedan od najzaslužnijih za duplu krunu

Fudbaleri  Ajaksa remizirali su (2:2) u meču prvog kola holandske Eredivizije protiv Vitesea a Dušan Tadić je spasao svoju ekipu poraza!

Šampion Holandije nije uspeo da zabeleži svaa tri boda u drugom zvaničnom meču ove sezone, nakon što je osvojio Superkup protiv PSV-a.

Vitese je poveo u 13. minutu preko Beroa, ali je u 30. izjednačio potencijalno novi igrač Real Madrida Doni van de Bek.

Domaćin je ponovo poveo u 55. minutu, a Ajaks je nastavio da napada, da drži loptu u svom posedu i da češće ima prilike.

Do izjednačujućeg gola i do konačnih 2:2 došlo se u 75. minutu, kada je još jedanput zablistao povremeni kapiten Srbije Dušan Tadić.

Tadić je "projektilom" sa nekih sedam metara do gola savladao golmana Vitesea i doneo bod polufinalisti Lige šampiona.

Kod Tadićevog gola morao je da se gleda VAR, pošto sudija nije bio siguran da li je srpski fudbaler bio u ofsajdu, a ispostavilo se da nije.

Do kraja meča vezista domaćina Rešedli Bazoer je dobio crveni karton, ali Ajaks to nije uspeo da iskoristi.