Darko Lazović
EPA-EFE/SERENA CAMPANINI
Darko Lazović, Foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Darko Lazović je postigao spektakularan gol za Veronu, ali to je njegovom klubu bilo dovoljno samo za remi protiv Intera.

Reprezentativac Srbije je već na startu utakmice, u drugom minutu, posle fantastičnog soloprodora matirao Samira Handanoviča.

Dugo je domaćin čuvao prednost, ali se u nastavku igre razigrao Antonio Kandreva. Prvo je u 49. minutu izjednačio, da bio posle njegovog udarca autogol dao Dimarko za potpuni preokret Intera. Ipak, da obe ekipe izgube po dva boda, pobrinuo se Migel Veloso golom u 86. minutu za konačnih 2:2.

SPAL je ubedljivo poražen kod kuće od Udinezea koji je sa ova tri boda praktično obezbedio opstanak sedam kola pre kraja šampionata. Na drugoj strani SPAL sad ima devet bodova manje od Lećea i samo svetsko čudo može da ga spasi selidbe u Seriju B.