Geret Bejl
AP/MatthewChilds
Geret Bejl

Geret Bejl, Foto: AP/MatthewChilds

Blistao je u ovom susretu osporavani Geret Bejl. Odavno nije odigrao ovako dobar meč i na kraju je upisao dva gola i asistenciju.

Spursi su poveli već u drugom minutu. Son dobro pronalazi Bejla, a ovaj postiže vodeći pogodak.

Bejl je u 15. minutu asistirao Heriju Kejnu, a ovaj spektakularnim golom povećava prednost na 2:0, da bi ovaj meč bio završen nakon pola sata igre, kada Lukas Moura postiže treći gol za visokih 3:0.

Na odmor se otišlo ovim rezultatom, a nakon deset minuta igre u nastavku ponovo je na sceni Bejl. Ponovo Velšanin koristi asistenciju Sona i postavlja konačnih 4:0.

Mogao je Toteneam da dođe i do uverljivije pobede u ovom meču. Međutim, Nik Poup je imao nekoliko fenomenalnih odbrana i spasio je svoj tim još težeg poraza.