Vojvodina - Zvezda
Marko Metlaš

Vojvodina - Zvezda, Foto: Marko Metlaš

Zvezda je rutinski savladala Vojvodinu, što joj je sedma uzastopna pobeda u Novom Sadu. Crveno-beli sada imaju 9 bodova više od Partizana i 11 od Vojvodine.

Počelo je golom Gajića u 26, a završilo pogotkom Bena iz penala u 75. minuta, pa će i posle ovoga kola Stankovićev tim ostati lider prvenstva, dok Lalatovićev tim pada na treću poziciju iza Partizana.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 0:2

Kraj utakmice.

90. minut Igraće se još 3 minuta sudijske nadoknade

88. minut Ulazi Spiridonović a izlazi Ivanić.

87. minut Oprobava udarac Vukanović, ali šalje loptu preko gola. Bilo je to sa više od dvadeset metara.

83. minut Izlazi Falćineli a ulazi Aleksa Vukanović, takođe Bena menja Miloš Degenek.

78. minut Slobodan udarac za Vojvodinu, iza lopte je Drinčić ali lopta od živog zida završava u korneru

73. minut Penal za Zvezdu! Ben je strelac sa bele tačke. Pre toga, Nikolića ruši Đuričin, posle finte veziste Zvezde i Simović pokazuje na belu tačku.

Prva izmena kod gostiju, izašao je Kanga a menja ga Veljko Nikolić.

72. minut Pokušao je Andrić ali nije to bio dobar šut da bi se ozbiljnije ugrozio Borjan.

70. minut Oboren je Čović u šesnaestercu gostiju, skočili su sa klupe Vojvodine ali sudija Simović je ostao nem.

Novu izmenu sprema Lalatović, izlazi Mrkaić a uzlazi Ognjen Đuričin

57. minut Pokušao je Ben iz slobodnog udarca ali bio je to lak posao za golmana Vukliša

53. minut Još jedan dobar pokušaj Italijana ali brani golman domaćih.

50. minut Posle dobrog driblinga Falćineli je gađao sa 20 metara, ali lopta odlazi preko gola.

Počinje drugo poluvreme. Izmena u Vojvodini, ulazi Stojković a izlazi Bjeković.

Sudija Simović je označio kraj prvog poluvremena

45. minut Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu

45. minut Odlično igra Petrović - aktivan je i u odbrani i u napadu. Prošao je po levoj strani i odigrao povratni pas za Falćinelija koji šutira, ali Devetak u poslednjem trenutku stiže da ga izblokira.

38. minut Preti sad i Milunović. Posle prekida, lopta je stigla do defanzivca Zvezde, koji je volej-udarcem pokušao da matira Vukliša, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

35. minut Ivanić je šutirao ali lopta je išla pored gola, na sreću golmana Vojvodine

34. minut Drinčić sa 20 metara pogađa živi zid iz slobodnjaka, a Bojić gađa pored gola.

32. minut Preoštar start Strahinje Erakovića nad jednim igračem Vojvodine Bjekovićem, pali su kao pokošeni ali srećom nije bilo ništa ozbiljnije.

31. minut Prvo je Petrović upropastio dobru akciju, a zatim napravio i oštar faul za žuti karton.

25. minut Goooool!!!! Zvezda vodi pogotkom Gajića!  Zvezdin desni bek je šutirao je sa ivice kaznenog, ostavili su mu veliki prostor i to je iskoristio i uputio fantastičan pogodak.

Dobar udarac koji je završio u donjem desnom uglom.

17. minut Slobodan udarac za goste, sjajan pokušaj Bena ali preko gola.

13. minut Pokušavaju Zvezdini igrači da nađu "rupu" u odbrani Vojvodine, ali se domaćin za sada dobro i organizovano brani.

5. minut Uspela je Zvezda da uspostavi ravnotežu, sada pokušavaju dugim pasovima da izgrade ozbiljnu šansu ali za sada bez uspeha.

2. minut Već tri kornera za Vojvodinu, rešili su Novosađani da napadaju od samog starta.

1. minut Odmah prva šansa za domaće, šutirao je Ćović a Borjan uspeo da skrene loptu u korner.

Utakmica na Karađorđu je počela.

Igrači oba tima se zagrevaju.

Pred sam početak meča, Siniša Saničanin, igrač Vojvodine, dobio je plaketu za 100 odigranih utakmica u dresu Vojvodine.

Zvezda za sada nema poraz u domaćem šampionatu, dok je osvajač Kupa Srbije dva boda iza vicešampiona Partizana.

Vojvodina: Vukliš - Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević - Drinčić - Čović, Bjeković, Bojić, Vukadinović - Mrkaić

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Eraković - Sanogo, Petrović - Ben, Kanga, Ivanić - Falčineli.