Filip Kostić, Luka Jović
EPA/Armando Babani

Filip Kostić, Luka Jović, Foto: EPA/Armando Babani

Fudbaleri Bajera pobedili su na svom terenu u Leverkuzenu Ajntraht iz Frankfurta sa 6:1, u utakmici 32. kola Bundeslige.

Dvostruki strelac bio je Lukas Alario, koji je golove postigao u 23. i 34. minutu.

Golove su postigli i Kaj Haverc u drugom minutu, Julijan Brant u 13, Aranguis u 28. kao i igrač Ajntrahta Martin Hintereger, koji je u 36. minutu postigao autgol.

Jedini gol za klub iz Frankfurta postigao je srpski fudbaler Filip Kostić. Ipak, slaba je to bila uteha za Ajntraht, koji je doživeo najteži poraz ove sezone.

Trener gostiju Adi Hiter ostavio je na klupi Luku Jovića i Mijata Gaćinovića ali je morao da ih uvede ne teren u 37. minutu kada je rezultat bio 6:1. Filip Kostić je odigrao svih devedeset minuta.

U drugom poluvremenu nije bilo golova.

Ajntraht je četiri poslednje utakmice bez pobede i četvrti je na tabeli sa 54 bodova, koliko ima i petoplasirani Bajer. Obe ekipe se bore za plasman u Ligu šampiona.

TADIĆ SE OKITIO! OGROMNO SLAVLJE U AMSTERDAMU Prvi trofej za Ajaks nakon PET GODINA SUŠE (VIDEO)