Slavlje fudbalera Fenerbahčea
Tanjug/AP, Lefteris Pitarakis

Slavlje fudbalera Fenerbahčea, Foto: Tanjug/AP, Lefteris Pitarakis

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su večeras u Istanbulu Zenit iz Sankt Peterburga sa 1:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Utakmica na punom stadionu Šukru Saradžolu počela je inicijativom domaćina, što je rezultat donelo u 21. minutu kada se Islam Slimani najbolje snašao u šesnaestercu Zenita posle kornera sa desne strane, te je hitrom reakcijom smestio loptu u mrežu Andreja Luneva.

Nastavio je Fenerbahče da pritiska rivala, dolazio je do solidnih prilika, ali do novog gola nije uspeo da dođe.

Zenit je u finišu prvog poluvremena, odnosno u 44. minutu imao idealnu priliku da dođe do izjednačenja, ali Robert Mak nije realizovao jedanaesterac.

Štaviše, Harun Tekin je odbranio njegov šut u donji levi ugao, a lopta je posle njegove intervencije pogodila prečku, a potom ju je uhvatio.

U drugom delu meča nije bilo mnogo uzbuđenja, Zenit je koliko-toliko uspeo da uspostavi ravnotežu, ali ne i ozbiljnije da ugrozi Tekina.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Zenit.

Revanš utakmica šesnaestine finala Lige Evropa između Zenita i Fenerbahčea igraće se za devet dana u Sankt Peterburgu.