Barnli - Lester
AP Nick Potts

Barnli - Lester, Foto: AP Nick Potts

Fudbaleri Barnlija šokirali su Lester i pobedili ga u 23. kolu Premijer lige. Barnli je odbranio domaći teren i do pobede rezultatom 2:1 došao do preokreta.

Domaćin je napravio beg sa dna tabele i zauzeo 14. poziciju, dok je Lester zabeležio drugi poraz u nizu pa tako nije iskoristio kiks Mančester sitija protiv Kristal Palasa.

"Lisice" su uspele da povedu u 33. minutu kada je Harvi Barns istrčao kontranapad i uspeo da savlada Nika Poupa u situaciji jedan na jedan.

Naredna velika prilika viđena je tek u drugom poluvremenu, a u 56. minutu Kris Vud je matirao Kaspera Šmajhela, koji nije bio u poziciji da bolje reaguje.

Desetak minuta kasnije Lester je krenuo u slavlje s obzirom da je Ben Mi napravio penal.

Loptu na belu tačku stavio je Džejmi Vardi, ali je loše šutirao i Poup je solidnom reakcijom lako uspeo da mu odbrani šut.

Veliki šok gosti su doživeli u 79. minutu kada je Ešli Vestvud sjajno zahvatio loptu i doneo pobedu svojoj ekipi.

Barnli je ostvario osmu pobedu, dok je Lester doživeo šesti poraz u prvenstvu.