Crvena zvezda - Zvezdara, Foto: FK Crvena zvezda

* Utakmica je igrana dva puta po 30 minuta

* Crvenu zvezdu u utorak očekuje revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Suduve

* Sezonske karte važe za utakmice prva tri kola kvalifikacija

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su rezultatom 2:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici sa Zvezdarom. Oba gola na susretu postigao je Lorenco Ebisilio. Stručni štab crveno - belih iskoristio je priliku da na prijateljskoj utakmici sa Zvezdarom pruži šansu uglavnom igračima koji nisu zabeležili nastup na meču sa Suduvom. Takođe, ovo je bila prilika da na terenu prvi put vidimo novajlije Tomanea, Žandera, kao i golmana Vasiljevića.

Dva puta po 30 minuta odigrale su dve ekipe, a drugi deo igre obeležilo je nevreme praćeno grmljavinom. Pavkov je u 25. minutu oboren na oko 18 metara od protivničkog gola, a izuzetno raspoloženi Ebisilio je sjajno izveo slobodan udarac, ali je dobrom reakcijom golman Zvezdare sačuvao mrežu.

Zvezda je povela u prvom minutu drugog dela igre. Sjajnim, snažnim udarcem sa preko 20 metara Ebisilio je zatresao mrežu. Nakon što je Krstović fauliran u šesnaestercu, penal je uspešno realizovao Ebisilio i postavio konačan rezultat 2:0.

Utakmicu su sa tribina pratili i nekadašnji fudbaleri Crvene zvezde Dušan Basta i Dragan Mrđa.

Crvenu zvezdu već u utorak od 20:45 očekuje revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Suduve.