Nikola Đurđić
EPA/Sergey Dolzhenko

Nikola Đurđić, Foto: EPA/Sergey Dolzhenko

Đurđić je bio najbolji igrač na terenu i golom, asistencijom i iznuđenim penalom je najzaslužniji što je njegov tim uspeo da izvuče bod na ovom gostovanju.

Domaćini su prvih 45 minuta igre završili vođstvom od 2:0, golovima Mukibija i Islamovića. Ipak, već u prvom minutu nastavka, Đurđić vraća svoj tim u igru na dodavanje Bjorna.

Igrao se 70. minut kada je Đurđić oboren u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu je uspešno izveo Hamad, pa je rezultat bio nerešen 2:2.

Sedam minuta kasnije, Estersunds ponovo dolazi do prednosti, ovaj put je strelac bio Selars. Srpski fudbaler je ipak imao poslednju reč i u prvom minutu sudijske nadoknade, asistirao je Vladimiru Rodiću za konačnih 3:3.

Đurđić je tako došao do svog 13. gola u šampionatu i trećeg mesta liste strelaca. Srpski centarfor je takođe ovom partijom bio i najbolje ocenjeni igrač kola.

Hamarbi je ovim remijem na kraju zauzeo četvrto mesto, iza Malmea koji je imao bolju gol razliku.