Igrači Zvezde
Instagram.com/FK Crvena zvezda

Igrači Zvezde, Foto: Instagram.com/FK Crvena zvezda

Zvezda je bila daleko bolja na samom startu utakmice, imali su i par dobrih akcija, a u petom minutu Milunović se našao u ofsajdu, inače bi bio u stoprocentnoj šansi.

Dva minuta kasnije velika šansa za Kataija koji je odlično promešao par igrača domaće ekipe, izašao je ispred golmana i šutirao pored gola.

U prvih petnaestak minuta utakmice ekipa Tirane je bila povučena na svoju polovinu, a onda su se oslobodili pritiska i uspeli da stvore par šansi.

Muči je imao odličnu šansu kada se izborio za šut, gađao je gornji ugao Milana Borjana i na Zvezdinu sreću - promašio. Par minuta kasnije novi šut Tirane preko Kalea, a onda u 31. minutu Hodžalari je šutirao iz slobodnog udarca, pokušao je iz slobodnog udarca da iznenadi Borjana koji se nije dao iznenaditi.

U drugom poluvremenu je Ivanić ušao umesto Spiridonovića koji je bio neprimetan. U prvih sat vremena igre Zvezda nije uputila udarac u okvir gola, a u 59. minutu velika šansa za Tiranu, tada je Pankov ispao nakon Mučijevog lažnjaka, a Albanac je pogodio stativu nakon intervencije Borjana koji je rastao u junaka utakmice.

Dva minuta kasnije - kazna za Tiranu. Korner izvodi Aleksandar Katai, Tomane je bio najbolji u skoku, pogodio je gol za, ispostaviće se, pobedu Crvene zvezde.

U 68. minutu Pankov ponovo pravi kiks, Tirana je imala kolosalnu šansu, napadač ovog tima je prebacio čitav gol iz veoma izgledne situacije.

Ono što je bilo bitno nakon 70. minuta jeste da je Zvezda uspostavila kontrolu, nisu više igrači Tirane imali šanse kao u prethodnom delu meča, izgubili su snagu što je bilo odlično po srpski tim.

Zvezda nije blistala ali je uspela da stigne do nove pobede i plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tok utakmice

94. minut KRAJ UTAKMICE!

90. minut Sudija je pokazao da će se igrati još 4 minuta.

84. minut Pokušaj Rodića glavom, dobro je bio postavljen ali je završnica bila loša

80. Umesto Gelora Kange, u igri je Njegoš Petrović. Još desetak minuta do kraja.

75 minut U ekipi domaćina izašao je Hodžaljari a ušao Toli.

72. minut Promena u Tirani, izlazi Kobina, ulazi Vrapi

68. minut Šta je uradio Pankov! Oduzeo je loptu protivniku, a onda loše reagovao. Kobina je izašao pred Borjana i šutirao preko gola. Mnogo sreće za Zvezdu!

62. minut Gooooooool!! Tomane je strelac za crveno-bele! Postiže Crvena zvezda gol posle prekida! Aleksandar Katai je izveo korner, Tomane je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu!

59. minut Još jedna izmena crveno-belih, ulazi Rodić umesto Degeneka

58. minut Najbolja prilika za Tiranu, Muči ponovo sa strane silovito gađa, pogađa stativu. Uzvraća Nikolić ali pored gola.

55. minut Pokušaj Kange sa distance. Zakačila je lopta igrača Tirane i završila u korneru.

53. minut Slobodan udarac za Zvezdu, pored lopte su Kanga i Katai.

Na terenu je Mirko Ivanić! Izašao je Srđan Spiridonović posle bledih 45 minuta.

Počelo je drugo poluvreme

47. minut Kraj prvog poluvremena.

44. minut Spiridonović pravi faul u napadu, propade još jedna ideja crveno-belih za konkretniju završnicu

42. minut Čelhaka je dobio žuti karton. Drugi za Tiranu.

39. minut Katai je krenuo u solo-prodor, ali ga je zaustavio Vanđeli. Fudbaleru Tirane se ukazuje pomoć.

34. minut Sanogo dobio prvi žuti karton za Zvezdu. Pre toga je "požuteo" Vanđeli.

29. minut. Sve češće se igra na polovini Zvezde. Hodžaljari iz slobodnog udarca odlično zapretio, Borjan se istakao sjajnom odbranom.

24. minut Prvi šut u okvir gola od strane Kalea, ponovo iz daljine, Borjan je bio na mestu.

18. minut Prva prava izgledna prilika za Tiranu, Muči je šutirao ali na sreću Borjana neprecizno.

15. minut Tirana se na kratko oslobodila pritiska, ali Zvezda opet preuzima inicijativu.

10. minut Crveno-beli dominiraju i sve više pritiskaju protivnika na njegovoj polovini.

View this post on Instagram

Ajmooooo!!! #crvenazvezdafk #ucl #fkcz #czv #zvezdaježivot #Crvenazvezdafk #zvezda

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Aug 25, 2020 at 11:01am PDT

6. minut Još jedna prilika za Zvezdu, Katai je šutirao iskosa ali je bio neprecizan

5. minut Prilika za crveno-bele, Katai je uputio centaršut a Milunović gađao pravo u golmana Tirane.

3. minut Igra se na sredini terena, još uvek traje "odmeravanje snaga"

Ben zbog povrede nije u protokolu, što je veliko iznenađenje za sve!

Stigli smo na stadion ? #czv #fkcz #crvenazvezdafk #zvezdaježivot #crvenazvezda #ucl #zvezda