Marko Dmitrović
AP Photo/Ion Alcoba

Marko Dmitrović, Foto: AP Photo/Ion Alcoba

Fudbaleri Valjadolida pobedili su na gostujućem terenu Espanjol sa 2:0, u prvoj utakmici nedeljnog programa sedmog kola La lige.

Bufon zadovoljan ostvarenim uspehom! (FOTO)

AUTOR: B92/ M. Dr. DATUM I VREME: 29.09.2019. 14:17 Bufon se ove sezone vratio u Juventus i nedugo zatim oborio rekord Maldinija, odigravši 903. utakmicu u klupskoj karijeri. Đanluiđi Bufon, Foto: EPA Alessandro Di Marco Italijanski golman Đanluiđi Bufon, koji je oborio rekord Paola Maldinija po broju odigranih utakmica, veruje da će se za Skudeto boriti Juventus i Inter.

Valjadilid je do prednosti stigao golom Mičela u 25. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Oskar Plano u petom minutu nadoknade vremena. Treba reći da je Espanjol od 65. minuta bio na terenu sa igračem manje,

Ponovo Nejmar i ponovo magija posle koje ceo stadion ustaje i aplaudira! (FOTO/VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 28.09.2019. 23:35 - 28.09.2019. 23:44 U narednom kolu PSŽ igra protiv Anžea, dok Bordo gostuje Tuluzu. Nejmar, Foto: AP Photo/Bob Edme Heroj ekipe iz Pariza bio je ponovo Nejmar koji je postigao jedini gol na utakmici. Brazilac je u 70.

Valjadolid je prekinuo niz utakmica bez pobede, a posle drugog trijumfa u prvenstvu zauzima 10. mesto na tabeli sa devet bodova. Espanjol je pretrpeo četvrti poraz i 18. je na tabeli sa pet bodova.

Klub srpske "jedinice", Elbar, slavio je rezultatom 2:0, a protivnik je imao priliku da ublaži poraz u finišu meča.

Napadač ekipe iz Viga Jago Aspas je uspeo da iznudi najstrožu kaznu u nadoknadi vremena drugog poluvremena i odlučio je da proba da realizuje priliku za gol.

Španski ofanzivac je pokušao "panenkom" da savlada Dmitrovića, ali je to izveo na veoma loš način i omogućio srpskom čuvaru mreže da upiše odbranjeni penal u svoju ovosezonsku statistiku.

Prethodno su golove za Eibar postigli Edu Esposito u 47. i Fabian Oreljana u 60. minutu.