Marko Dmitrović
AP/Pavel Golovkin

Marko Dmitrović, Foto: AP/Pavel Golovkin

Strelci u Sevilji bili su Jošinori Muto u 49. i Esteban Burgos iz penala u 54. minutu.

Nesavladan u timu Eibara ostao je srpski golman Marko Dmitrović, koji se istakao u prvom poluvremenu pri rezultatu 0:0, kada je maestralno odbranio udarac Kristijana Telja. Do kraja utakmice je imao još dve dobre intervencije, pa je ovo još jedna dobra partija u nizu za našeg reprezentativca.

U prvom poluvremenu je VAR poništio gol Eibara, a gosti su u drugom promašili penal za 0:3.

Ovim trijumfom, Eibar je prestigao Betis na tabeli i Manuel Pelegrini bi sada mogao da strahuje za svoj posao.

Sada je Eibar 12. u španskom prvenstvu sa 13 bodova, jednim više od Betisa koji je na 15. mestu.

Andalužanima je ovo četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i već sedmi od početka sezone.