Mančester junajted
AP/DaveThompson

Mančester junajted, Foto: AP/DaveThompson

Dinamo - Krasnodar 1:0

Prvak Hrvatske je odigrao zaista još jedan fantastičan meč u kojem je potvrdio plasman u osminu finala Lige Evrope.

Oni su i u revanš susretu pobedili Krasnodar. Bilo je 1:0. Posle akcije u 31. minutu gol je postigao Oršić.

Ako Dinamov uspeh nije iznenađenje, pobeda Slavije u Engleskoj i izbacivanje Lestera je definitivno senzacija u evropskim takmičenjima ove sezone.

Lester - Slavija 0:2

Slavija je odnela pobedu sa 0:2. Gosti iz Praga su oba gola postigli u nastavku. Pogađali su Provod u 49. minutu i Sima u 79. minutu.

Roma - Braga 3:1

Fudbaleri Rome večeras su na svom terenu pobedili Bragu sa 3:1 u revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Edin Džeko je u 24. minutu uspeo da dovede svoj tim u prednost nakon asistencije El-Šaravija.

Roma je bila daleko bolji tim u prvom poluvremenu, dok smo u drugom gledali nešto izjednačeniju borbu.

Ipak, Perez je uspeo da u 75. minutu postigne novi gol za Romu, a sve što su gosti uspeli do kraja utakmice jeste autogol Kristantea u 88. minutu.

Roma do novog gola stiže preko Majorala u 1. minutu nadoknade.

Mančester Junajted - Real Sosijedad 0:0

Junajted je imao visoko vođstvo iz prvog meča (4:0). Nakon penala, Ojarzabal šutira tragično i promašuje veliku šansu u 14. minutu.

Krenuo je Junajted da pritiska, ređale su se šanse Marsijala,Fernandeša i Džejmsa, ali bez promene rezultata tokom prvih 45 minuta.

U nastavku blaga inicijativa domaćih, ali gosti beleže najbolji napad - Jon ipak pogađa tek stativu.

Roma

AP/FabioRossi

Roma, Foto: AP/FabioRossi

PSV - Olimpijakos 2:1

Grci su imali vođstvo od 4:2 iz prvog meča, ali je to sve palo u vodu u prvih 45 minuta.

Zahavi postiže gol posle kornera u 23. minutu da bi onda u 44. Izraelac pogodio efektno iz slobodnjaka za 2:0 i rezultatski prolaz svoje ekipe dalje.

Grci su ipak preživeli gostovanje, gol posle odbitka postiže Koka u 88. minutu.

Bajern Leverkuzen - Jang Bojs 0:2

Ispao je i Leverkuzen, a ispostavilo se da je Jang Bojs bio bolji tim.

Strelac prvog gola danas bio je Zibečau za ukupnih 3:5, a konačnih 3:6, odnosno 0:2 na ovom meču, postavlja Fasnaht.

Briž - Dinamo 0:1

U duelu Briža i Dinama, ponovo jedna veoma izjednačena utakmica, golova nije bilo sve do 83. minuta kada Bujalski pogađa i šalje Dinamo u osminu finala.