Dinamo - Totenhem
EPA/AntonioBat

Dinamo - Totenhem, Foto: EPA/AntonioBat

Totenhem je protiv Dinama pobedio u prvoj utakmici sa 2:0 golovima Harija Kejna i u Zagreb je otišao kako bi odbranio veliku prednost. Dinamo ih je iznenadio.

Golovima Mislava Oršića u 62. i 83. minutu Dinamo je u regularnom delu slavio sa 2:0 (0:0).

Arsenal je na Emiratima ove večeri izbegao eliminaciju od strane Olimpijakosa drugu godinu uzastopno u Ligi Evrope.

Prednost iz prvog meča u Atini od 3:1 bila je dovoljna Tobdžijama Mikela Artete da prođu dalje uprkos porazu od 1:0 pogotkom El Arbija u 51. minutu.

Evropska avantura završila se ovog četvrtka i za norveški Molde koji je na svom terenu savladao Granadu sa 2:1, ali pošto je u prvom meču bilo 2:0 za goste, dalje je otišao španski predstavnik.

Roma je u Kijevu rutinski savladala Šahtjor sa 2:1 golovima Borhe Majorala u drugom poluvremenu. Počasni gol za Šahtjor dao je Žunior Moraeš u 59. minutu, ali je Vučica prošla u sledeću rundu ukupnim trijumfom od 5:1.

DINAMO - TOTENHEM 3:0 (0:2)

ARSENAL - OLIMPIJAKOS 0:1 (3:1)

MOLDE-GRANADA 2:1 (0:2)

ŠAHTJOR - ROMA 1:2 (0:3)

120. minut Neverovatna utakmica, Dinamo ide dalje, Totenhem je poražen.

116. minut Hari Kejn maši prazan gol! Neverovatni Livaković je sve odbranio.

112. minut Nastavlja se pritisak Toteenhema, ali Dinamo se brani. Minuti ga dele od četvrtfinala.

107. minut Goooool!!! Mislav Oršić je uzeo loptu gotovo na polovini terena, nanizao dvojicu igrača Totenhama i onda neodbranjivo pogodio iza Ljorisa!

105. minut Kraj prvog produžetka.

102. minut Sa nešto više od 20 metara udarac je okušao Bejl, ali lopta je otišla pored gola.

96. minut Velika prilika Dinama! Nakon sjajne akcije sam je pred Ljorisom bio Leovac čiji udarac je otišao pored gola.

91. minut Počeo je prvi produžetak u Zagrebu.

Kraj utakmice u Londonu, videli smo jedan pogodak i Arsenal ide dalje zbog efikasne pobede u prvom meču.

Završeno je i u Ukrajini, Roma zasluženo ide dalje ukupnim rezultatom 5:1 protiv Šahtjora.

92. minut Bejl iz slobodnog udarca šutira preko gola.

Završena je utakmica u Budempešti. Molde je pobedio, ali Granada ide dalje jer je u prvom meču slavila sa 2:0.

90. minut Goool!!! Molde vodi 2:1. Hestad postiže gol iz penala u 90. minutu.

85. minut Gooool! Ademi je prošao po levoj strani obrane Totenhema i dodao do Atiemvena koji je sjajno odigrao pred golom Spursa, gde je bio Oršić i povisio na 2:0.

82. minut Crveni karton za napadača grčkog kluba Ba. Olimpijakos ostaje sa igračem manje.

77. minut Veliki promašaj Edegora. Videli smo udarac preko gola sa deset metara.

72. minut Goooool!!! Roma ponovo vodi u Ukrajini. Strelac je ponovo Borha Majoral.

72. minut Gooool!!! Granada je uspela da se vrati u igru, a pogodio je Roberto Soldado.

64. minut Srpski fudbaler Lazar Ranđelović ulazi u igru umesto Masurasa.

63. minut Gooool! Nakon dodavanja Majera, Oršić je već karakteristično za sebe šutirao snažno, a Ljoris nije imao nikakve šanse.

60. minut Goooool!!!! Šahtjor je izjednačio, a strelac za ukrajinski tim je Moraeš.

58. minut Ponovo je Dinamo bio u prilici nakon kraće opsade gola Totenhema, ali udarac Petkovića otišao je malo preko gola.

57. minut Dobro otvaranje drugog dela za Dinamo. Totenhem nije uspeo da napravi nijednu izglednu priliku na ovom meču za sada, čini se da je hrvatski prvak opasniji i konkretniji u prilikama.

50. minut Gooool!!! Olimpijakos vodi protiv Arsenala. Strelac u 51. minutu je Jusuf El Arabi.

48. minut Pokušaj Fortunisa i nedovoljno dobar udarac sa ivice kaznenog. Lopta odlazi pored gola.

46. minut Goooool!!!! Vodi Roma u Ukrajini. Gol je postigao Borha Majoral.

Nastavljaju se utakmice u Ligi Evrope i nadamo se da ćemo u drugom poluvremenu videti više atraktivnih poteza i golova.

45. minut Završeno je prvo poluvreme na 4 utakmice. Za sada smo videli samo jedan gol i to u mreži Granade, a utisak je da se igra oprezno i tvrdo na ostalim utakmicama.

44. minut Nakon kontranapada Totenhema otvorila se prilika za Kejna, koji je bio sam ispred Livakovića, ali golman Dinama je sjajno odbranio njegov pokušaj.

36. minut Dinamo je opet zapretio, ovog puta je dugu loptu na Petkovića morao panično da izbije Ljoris nakon što ju je Sančez skinuo sa noge Ademiju.

35. minut Velika prilika za Dinamo! Majer je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla malo pored gola.

29. minut Gooool!!! Molde je poveo protiv Granade u Budimpešti. Hesus Valjeho postigao je autogol.

26. minut Sada se Totenhem nametnuo sa nekoliko napada, ali i dalje nema ozbiljnih prilika na susretu. Dinamo se sve teže odupire pritisku tima iz Londona.

23. minut Sjajna akcija Arsenala. Sebaljos je proigrao Obamejanga, koji šutira daleko preko gola.

Arsenal - Olimpijakos

AP/Matt Dunham

Arsenal - Olimpijakos, Foto: AP/Matt Dunham

20.minut El Arabi je izašao u duel sa nemačkim golmanom, gađao u donji desni ugao, ali Leno brani butinom.

19. minut Poluprilika za Dinamo. Petković je sjajsno asistirao Oršiću. Napadač Dinama je poslao loptu u prostor, ali bila je prejaka da bi je Oršić stigao.

18. minut Zamalo gol u Londonu. Izašao je golman Žoze Sa na ivicu kaznenog, Pepe je bio brži, gađao je kroz noge golmanu, ali lopta odlazi tik pored desne stative.

Šahtjor - Roma

EPA/SergeiDolchenko

Šahtjor - Roma, Foto: EPA/SergeiDolchenko

13. minut Na meču Šahtjora i Rome desio se sudar Kumbule i Ibanjeza, ali su se obojica pridigli i nastavili utakmicu.

7. minut Na stadionu u Zagrebu se puno trči i igra u visokom intenzitetu. Čulo se kako Livaković viče stoperima da paze na Harija Kejna, svestan ko je najopasniji kod u ekipi Totenhema.

6. minut Prvi pokušaj za Romu, ali nisu se napadači dobro snašli u šesnaestercu rivala.

5. minut Blokiran šut Smita Roua. Pokušao je udarcem sa ivice kaznenog, ali su ga na vreme pročitali igrači Olimpijakosa.

Počele su utakmice.

Dinamo u Zagrebu dočekuje Totenhem.

Ekipa iz Zagreba pokušaće da napravi čudo i nadoknadi 0:2 iz Londona. Igraće u sledećem sastavu:

Livaković - Ristovski, Theophile, Lauritsen, Franjić - Jakić, Majer, Ademi- Ivanušev, Oršić, Petković

Arsenal u Londonu dočekuje Olimpijakos, a u prvom meču bilo je 3:1 za londonski klub.

"Tobdžije" će hteti da odrade posao protiv grčke ekipe, koja ih je prošle godine izbacila u 1/16 finala.

Molde će na neutralnom terenu u Budimpešti dočekati Granadu.

U prvom meču bilo je 2:0 za Granadu.