FK Inđija - FK Crvena zvezda
Alo/V. Zogović

FK Inđija - FK Crvena zvezda, Foto: Alo/V. Zogović

Golovima Mirka Ivanića u 35. i Bena u 38. minutu su stigli do sigurne prednosti koju su održavali do samog kraja. Mihajlo Jovanović je smanjio u 86. minutu, čime je dao nadu za eventualnim iznenađenjem. Zanimljivo, sva tri gola na meču su postignuta glavom.

Sutra se igraju dueli, Radnik Surdulica - Partizan, Vojvodina - Mladost Lučani i Čukarički - Radnički Niš.

KRAJ MEČA!

- 90. minut - Gavrić promašuje izglednu šansu da stavi tačku na trijumf Zvezde.

- 86. minut - GOOOOOOOL! 1:2! Strelac Mihajlo Jovanović!

- 80. minut - Inđija iskoristila sve tri izmene.

- 69. minut -  Branko Jovičić stupa na teren, na klupu ide Aleksa Vukanović.

- 65. minut - Stativa Vukanovića! Umalo 3:0!

- 62. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi - Tomane umesto Pavkova.

- 57. minut - Sudar glavama u vazdušnom duelu. Purtić dobija žuti karton, Jovančić dobio glavobolju.

POČELO DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

- 42. minut - Koškanje na terenu, Pavkov i Vidić ušli u vatreni konflikt, napadad Zvezde je rivala obgrlio rukom oko vrata. Usledio je metež i razdvajanje. Sudija je podelio žute kartone.

- 38. minut - GOOOOOOL - 0:2! Ben! Posle asistencije upisuje i pogodak glavom, poput asistenta Ivanića dva minuta ranije.

- 35. minut - GOOOOOOL - 0:1! Mirko Ivanić! Precizan šut glavom iz mrtvog ugla u malu mrežu!

- 29. minut - Ben u velikoj prilici, solo-prodorom se približio golu Inđije, gađao dalji ugao po zemlji, malo je falilo da lopta uđe u mrežu.

- 28. minut - Žuti karton Njegošu Petroviću. Vrlo grub i nesmotren start.

- 23. minut - Borjan interveniše! Gergelj posle kornera odlično gađao glavom na petercu, lopta se nezgodno odbila, ali golman gostiju ima brze reflekse.

- 16. minut - Žuti karton za igrača Inđije Mihajla Jovanovića zbog simulacije prekršaja, slobodan udarac za Zvezdu.

- 14. minut - Prvi šut u okvir gola Inđije, Banjac pokušao sa dvadesetak metara po zemlji, pravo u ruke Borjanu.

- 9. minut - Miloš Degenek pokušava glavom pred golom Inđije, ali loše zahvata loptu i šalje preko gola.

UTAKMICA JE POČELA!

Crvena zvezda gostuje Inđiji u četvrtfinalu Kupa Srbije, a gradić nadomak Beograda trebalo bi da bude samo usputna stanica šampionu ka osvajanju toliko željene duple krune. Utakmica u Inđiji je prva posle nastavka sezone u kojoj će na tribinama biti i navijači, dozvoljen je ulaz do 1000 ljudi na stadion. U Inđiju je očekivano stigla i grupa navijača Crvene zvezde, a ono što je zanimljivo je da se na ulazu na stadion nikome nije merila temperatura, kao i da gotovo niko ne nosi zaštitne maske na tribinama.

Šef struke šampiona Srbije Dejan Stanković odlučio se za sledećih 11 u startnoj postavi: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Ivanić, Petrović, Jovančić, Ben - Vukanović, Pavkov.

Sa druge strane, njegov kolega na klupi Inđije Aleksandar Janjić odlučio se za sledeću jedanaestoricu: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Čermelj – Purtić, Krasić – Bastajić, Banjac, B. Ilić – Vidić.

Utakmica u Inđiji počinje u 17 časova, a pravdu će deliti Lazar Lukić iz Beograda, pomagaće mu Dragan Bogićević i Bojan Banović.