Aleksandar Mitrović, FK Aston Vila
EPA/Mike Hewitt

Aleksandar Mitrović, FK Aston Vila, Foto: EPA/Mike Hewitt

Odigrana su tek tri kola Premijer lige, a Fulam je već postao glavni kandidat za ekspresan povratak u Čempionšip. Aston Vila je kao gost deklasirala Fulam 3:0 usred Londona i najavila da će ove sezone izbeći grčevitu borbu za opstanak.

Već u četvrtom minutu utakmice na Krejven Kotidžu Vila je došla do vođstva preko kapitena Džeka Griliša koji je u gol pretvorio fantastično dodavanje Džona Mekgina. Prednost gostiju duplirao je Konor Hjurihejn na isteku četvrt časa igre, a ponovo je asistent bio Mekgin. Treći gol za goste dao je defanzivac Tajron Mings u trećem minutu drugog poluvremena kad je posle centaršuta Hjurihejna iz slobodnog udarca pobegao celoj odbrani Fulama i lako loptu sproveo u mrežu.

Do kraja meča Fulam postigao gol preko Bobija Rida, ali je on poništen posle gledanja VAR-a zbog faula Aleksandra Mitrovića u početku akcije. Mitrović je odigrao ceo meč za Fulam, sedam puta je šutirao ka golu gostiju iz Birmingema, ali nije uspeo da pošalje loptu u mrežu.