FK Mančester Junajted, Nemanja Matić
AP/Simon Cooper

FK Mančester Junajted, Nemanja Matić, Foto: AP/Simon Cooper

Mančester Junajted je kao gost deklasirao Trenmer 6:0 i tako se plasirao u osminu finala FA Kupa, najstarijeg fudbalskog takmičenja. Crveni đavoli su na najbolji mogući način iskoristili gostovanje slabašnom rivalu da ubedljivom pobedom podignu poljuljano samopouzdanje posle dva vezana poraza bez postignutog gola u Premijer ligi.

Junajted je poveo već u 10. minutu prelepim golom Harija Megvajera sa dvaedesetak metara, a samo tri minuta kasnije vođstvo je duplirano preko 20-godišnjeg Dioga Daloa. Čak 3:0 bilo je u 16. minutu, a posle asistencije Harija Megvajera gol je konačno postigao Džesi Lingard – bio je to pogodak za engleskog ofanzivca posle 366 dana u engleskim fudbalskim takmičenjima. Jedini prethodni gol u sezoni Lingard je postigao u Ligi Evrope protiv Astane u Kazahstanu. U 41. minutu još jedan igrač koji je imao dug golgeterski post se upisao među strelce – Fil Džons je postigao prvi gol još od 2014. godine. U samoj završnici poluvremena viđen je i peti gol – Antoni Marsijal pogotkom je obeležio jubilej, 200. utakmicu u dresu „Crvenih đavola“. Pobedu je overio mladi Mejson Grinvud, levonogi napadač je postigao gol - desnom nogom sa penala. Nemanja Matić je odigrao samo prvo poluvreme, menadžer Ole Gunar Solskjer je želeo da ga sačuva za sredu i gostovanje Mančester Sitiju u revanšu polufinala Liga kupa (prvi meč 3:1 za Građane).